Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zekeriya Öz, tatil iddialarını yalanladı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, hakkında çıkan tatil haberini yalanladı.
Son güncelleme: 6 Ocak 2014 19:27 Mynet haber bugün 4.549.884 defa, bu haber 33.863 defa okundu.

İSTANBUL (CİHAN) ‘Sekiz kişiyle birlikte Dubai’de 5 yıldızlı bir otelde bir hafta tatil yaptığı ve 77 bin liralık faturasını ise bir inşaat şirketinin ödediği’ yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirten Öz’ün tekzip metni hazırlayacağı belirtildi.

Sabah gazetesinde yer alan haberde Savcı Öz’ün bir inşaat şirketinin parasıyla, Dubai’de tatil yaptığı ileri sürülmüştü. Yanındaki 8 kişiyle birlikte Dubai’ye giden Savcı Zekeriya Öz‘ün bir haftalık tatilinin bedeli olan 77 bin liranın da inşaat şirketi tarafından ödendiği iddia edilmişti.

Habere göre Öz, 17 Ekim 2013 Perşembe günü başlayan Dubai seyahati 22 Ekim Salı günü sona eriyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da “Bir yargı mensubu yılda 20-22 defa turist olarak yurt dışına gider mi?” ifadelerini kullanmıştı.

İddiaların doğru olmadığını belirten Öz’ün açıklama yapmayacağı, ancak tekzip metni hazırlayacağı kaydedildi.

AĞAOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Ağaoğlu Şirketler Grubu da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, bazı gazetelerde yer alan İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün Dubai seyahati konusundaki haberlere ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirme gereği doğduğu ifade edilerek, şöyle denildi:

“Söz konusu ağırlama 15 yıldır bölgede yerleşik bulunan ve son 2 yıldır Körfez Bölgesindeki faaliyetlerimizi yürüten temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Dubai’de bulunan bu temsilciliğimiz yalnız grubumuz şirketlerine değil, tüm iş dünyamızın hizmetine sunduğumuz, ülkemize büyük katma değer kazandıran ve oldukça önemli ekonomik işbirliklerinin geliştirilmesine zemin hazırlayan bir temsilciliktir.

Dubai temsilciliğimizin, Sayın Savcı ile çok öncelere dayanan tanışıkları çerçevesindeki bu ağırlama temsilcimizin inisiyatifiyle gerçekleşmiş olup bilgimiz dahilindedir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

KİPHOSURİDA

Karın bölütleri az çok bir bütün oluşturan, ayakları kıskaç biçiminde son bulan deniz eklembacaklıları takımı. ...