Anasayfa » Yüzüklerin Efendisi hayranlarından ilginç kampanya

Yüzüklerin Efendisi hayranlarından ilginç kampanya

Yüzüklerin Efendisi hayranlarından ilginç kampanya1

Yüzüklerin Efendisi serisinde yer alan Minas Tirith isimli kenti inşa etmek için kampanya başlatan hayranlar, 1.85 milyar sterlin toplamayı hedefliyor.

İngiliz yazar  J. R. R. Tolkien’in kale aldığı Yüzüklerin Efendisi’nin hayranları 1.85 milyar sterlinlik (7.9 milyar TL) bir proje ile dikkatleri üzerine çekti.

BİNDEN FAZLA KİŞİ BAĞIŞTA BULUNDU

Kitaplardaki maceralara ev sahipliği yapan Orta Dünya’nın en kudretli yapılarının başında gelen Minas Tirith’in bire bir kopyasını yapmak için harekete geçen İngiliz hayranlar, bir kampanya başlattı. 13 gündür yayında olan kampanyaya şu ana kadar binden fazla kişi 50 bin sterline yakın bağışta bulundu. 47 gün içerisinde istenilen meblağın toplanması durumunda Minas Tirith İngiltere’nin güneyine inşa edilecek.
Kampanyayı başlatan ekip gerekli parayı toplamak için oldukça ilginç yöntemlere de başvurmuş durumda. 100 bin sterlin (430 bin TL) bağışlayacak kişiye ‘Lord’ unvanı verecek olan ekip,  900 sterlin (3 bin 800 TL) bağışlayan kişilerin  ise kentte iki gece geçirebileceklerini duyurdu.
Projenin istenilen rakama ulaşamaması durumunda ise bağışta bulunan kişilere paraları iade edilecek.

KAYNAK: NTV

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.