Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

YÜZ BAKIMI

yuz-bakimi

YÜZ BAKIMI
Vücudun dışa açık perdesi cildimiz olmaktadır. Cildimiz her zaman sıcak, soğuk, güneş ve karanlıkta kendi yapısına göre mücadele vermektedir. Buna bir de sinekler ve diğer haşaratı eklersek, verdiği mücadele pek küçümsenemez. Yüz ve boynumuz dış tesirlere açık olduğundan biraz daha önemli bakım istemektedir. Cilt yapısı, kuru ve yağlı olmak üzere ikiye ayrılmakta, tedavisi de ona göre yapılmaktadır. Biz burada özellikle yüz bakımı üzerinde duracağız.
Gidin Kuruluğunu Yumuşatmak İçin :
1— 400 gr. gliserin, 30 gr. gülsuyu ile karıştırılarak banyo yapılan suya dökülür ve en az haftada iki kere banyo yapılır.
2— İyi cins zeytinyağı, tereyağı ve kuyrukyağı ile bütün yüz iyice ovulur, 15 – 20 dakika bekletilip banyo yapılır.

Yüzdeki Terlemeyi önlemek İçin :
1— Terleyen kısımlara her akşam yeni kesilmiş bir domates veya hıyar sürülerek oğuşturulur ve sabaha kadar yıkamadan bekletilir.
2— Yine terleyen yerlere çiğ süt sürülür ve kendi kendine kurumaya bırakılır. Şayet süt bulunamazsa, onun yerine koyu şekersiz çay da sürülebilir.
3— Taze sıkılmış bir adet salatalığın suyu temiz bir pamukla yüze sürülerek kuruması beklenilir.
4— 100 gr. cilt pudrasına, 10 gr. asitborik karıştırılıp terleyen bölümlere sürülür. Bir saat sonra da gül suyu ile yüz temizlenir.
5— Şiddetli soğuklarda yüzün derileri çatlamasın diye yüzünüze hafifçe vazelin sürmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

Doktor İle Hasta Birleşirse, Hastalık Mağlup Olur

Doktor İle Hasta Birleşirse, Hastalık Mağlup Olur Bir gün Hipokrat bir hastasını tedavi etmeğe gitti, ...