Yüksek Askeri Şura Kış Dönemi Toplantısı Başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki YAŞ toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük ile diğer komuta kademesi katıldı.

Toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam ediyor.

ŞURA ÜYELERİ ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

YAŞ üyeleri, Başbakan Erdoğan başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti. Başbakan Erdoğan, Aslanlı Yol’un başında komutanlar tarafından karşılandı.

Şura üyeleri, Başbakan Erdoğan‘ın başkanlığında, üzerinde ”YAŞ üyeleri” yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol’dan yürüdü.

Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, deftere kaydettiklerini sesli olarak okudu.

BAŞBAKAN ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNDE 2023 VURGUSU

Başbakan Erdoğan, deftere şunları yazdı: ”2013 yılı Yüksek Askeri Şura’sı Kış Dönemi çalışmaları vesilesiyle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha minnetle anıyoruz.

Türkiye’yi O’nun gösterdiği ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma’ hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle ve kararlılığımızla çalışmayı sürdürüyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek, O’nun vasiyetini yerine getirmeyi amaçlıyoruzyuksek-askeri-sura-kis-donemi-toplantisi-basl-5362306_o

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.