Anasayfa » YOKOHAMA,

YOKOHAMA,

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

YOKOHAMA,

 

 

Japonya’nın en büyük adası Honşu’nun doğu kıyısında büyük bir liman kentidir, Japonya’nın başkenti Tokyo’ya çok yakın olan Yokohama, Tokyo ile birlikte büyük bir sanayi ve ticaret bölgesinde yer alır. Oldukça korunaksız bir liman olmasına kar-..şın, bir demiryoluyla Tokyo’ya bağlı olması ;Ve çevredeki sanayi bölgelerine yakınlığı kısa zamanda gelişmesine yol açtı. Kentteki başlıca sânayi kuruluşları demir-çelik, kinıya. ye rıiakine sanayileri ile petrol rafinerileridir. Yokohama aynı zamanda bir gemi yapım merkezidir.
. Tepelerle çevrili bir düzlükte bulunan Yokohama, 19. yüzyıhn başlannda ufak bir balıkçı kasabasıydı. 185^’dan sonra buraya AvrupalI tüccarlar yerleşti. Japonya’da ticaret ve sanayi geliştikçe Yokohama da ülkenin en büyük iki limanından biri durumuna geldi. Japonya’nın dışan sattığı başlıca ürünün ham ipek olduğu dönemlerde Yokohama ham ipek
ticaretinde dünyanın en önde gelen limanıydı. Yokohama 1923’te büyük bir yıkımla karşılaştı. Kentin büyük bölümünü yerle bir eden depremde binlerce kişi öldü. Eski yerleşim yerlerinden çok azı sağlam kalan Yokohama tümüyle yeniden kuruldu.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.