Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yılmaz: TSK diyorsa doğrudur!

Haber |Yılmaz: TSK diyorsa doğrudur! | Haberhaber

 

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ”Balyoz Davası” olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı’nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklama üzerine, ”Silahlı Kuvvetler’in darbe girişiminde bulunanlarla bir bağlantısı yoktur. Silahlı Kuvvetler diyorsa, dediği doğrudur” dedi.
Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, ”Silahlı Kuvvetler içindeki kimselerin böylesi bir çalışması olur mu, geçmişte olmuş. Şimdi olur mu? Ona da yargı karar verecek. Ancak sizin kafanızdaki karışıklık, bu girişimlerde bulunanlar ile Silahlı Kuvvetleri eş gibi görmek… Silahlı Kuvvetlerin darbe girişiminde bulunanlarla bir bağlantısı yoktur. Silahlı Kuvvetler farklı, darbe girişiminde bulunanlar farklıdır. Dolayısıyla ikisini birbirinden ayırdığımız zaman, bunu sağlıklı bir şekilde kafanızda canlandırabilirsiniz” şeklinde konuştu.
Bir gazetecinin, ”Genelkurmay, ‘belgelerin aslı bizde yok’ diyor” şeklindeki hatırlatması üzerine Yılmaz, ”O zaman gidin mahkeme dosyasını inceleyin. Silahlı Kuvvetler diyorsa, dediği doğrudur” diye karşılık verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.