Yetim hayvanlara annelik yapan köpeğin hikayesi

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Yetim hayvanlara annelik yapan köpeğin hikayesifft22_mf5380319 fft22_mf5380321 fft22_mf5380322 fft22_mf5380323

 

RADİKAL – Bu sevgi dolu köpeğin hiç kendi yavrusu olmadı ama birçok kimsesiz hayvana annelik yapıyor. Sahipleri doğal yaşamı koruma merkezinde çalışan bu sevgi dolu köpek, insanlara örnek olacak bir görevi üstleniyor. Onun hikayesini okuduktan sonra annelik içgüdüsü hakkında fikirleriniz değişecek…(DailyMail)

Lisha’yla tanışın. 9 yaşında bir Labrador ve kesinlikle anne olmak için doğmuş. Lisha günlerinin çoğunu sahiplerinin çalıştığı Güney Afrika’daki Cango doğal yaşamı koruma merkezinde geçiriyor.Bu tatlı kızın daha önce hiç kendi yavrusu olmadı ama yine de annelik içgüdüsü kuvvetli. Şimdiye kadar 30’dan fazla yetim hayvana annelik yapan Lisha’ya, bebekliğinden beri bakan sahipleri Nadine ve Rob Hall, bir hayvanın ona ihtiyacı olduğunda Lisha’nın bunu hep hissettiğini söylüyorlar.Ne zaman bakıma ihtiyacı olan bir hayvan görse anında harekete koyulduğunu söyleyen ailesi, Lisha’nın annelik macerasını şu sözlerle anlatıyor; “Hemen kalkıp ona doğru yürür ve annelik yaptığı hayvanı yalamaya başlar. Kirpi vakası ise çok gülünçtü”Lisha, türü ne olursa olsun her hayvana bakabileceğini gösteriyor. Kaplanlardan kirpilere ve hatta hipopotamlara kadar her hayvana annelik yapıyor ve hepsini çok seviyor.

Sahipleri onun bu özelliğini keşfettiklerinde hayvanat bahçesinin evlat edindiği kimsesiz hayvanları getirmeye başlamışlar. Ne zaman bir yavrunun annesi ona bakmayı reddetse ya da bakacak durumda olmasa, Rob o yavruyu eve getirmiş ve Lisha bakması gereken yeni bir (kimi zaman iki ya da üç) bebeği olduğunun hemen farkına varmış.

Lisha’nın anneliği gerçekten doğal. Nadine, onun bebekleri sanki kendi yavrularıymışçasına büyütüp sevdiğini anlatıyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.