Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yenilenen Tesla Roadster 2014 sona ermeden tanıtılacak

Yenilenen Tesla Roadster 2014 sona ermeden tanıtılacak

Egzantrik  milyarder Elon Musk için 2014 oldukça hareketli geçti. Roketler tasarlayan, süper otomobilleri görücüye çıkaran Musk, yıl içinde uydu sektörüne de adım atmıştı. Bu yoğunluğu nedeniyle Musk’ın haziran ayında verdiği “Yenilenen Tesla Roadster 2014 sona ermeden tanıtılacak” sözünü unutmuş olması da mazur görülür hâle gelmişti. Ancak ünlü işadamı verdiği sözü unutmadığını Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı bir açıklamayla ortaya koydu. Musk şirketin ilk elektrikli otomobili Tesla Roadster’ın oldukça heyecan verici olan yeni özelliklerinin 2014 sona ermeden duyurulacağını açıkladı.

Musk, Tesla Roadster için planlanan yenilemeyi ilk olarak şirketin haziran ayında gerçekleştirilen yıllık hissedar konferansında duyurmuştu. Ancak duyurudan sonra Elon Musk’ın uğraşmak zorunda kaldığı SpaceX Falcon 9 roketinin patlaması gibi krizler göz önüne alınınca, Tesla Roadster güncellemesinin ortaya çıkışının neden geciktiği anlaşılıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında yaptığı bir açıklamada Tesla Roadster için geniş kapsamlı üretime girmeyi en önemli amaçları olarak gösteren Musk, otomobili “teknoloji meraklılarına yönelik” olarak tanımlayan otomobil üreticilerinin hata yaptığını ifade etmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.