Yeni veriler, Johnson & Johnson’ın COVID aşısının etkili olduğunu söylüyor. Bu, FDA yetkilendirmesinin ve daha fazla aşı seçeneğinin önünü açar

DOSYA – Johnson & Johnson tarafından sağlanan bu 2 Aralık 2020 fotoğrafı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Janssen COVID-19 aşısı şişelerini göstermektedir. ABD düzenleyicileri tarafından 24 Şubat 2021 Çarşamba günü yapılan bir analize göre, Johnson & Johnson’ın tek doz aşısı COVID-19’a karşı koruma sağlıyor ve bu aşının evcilleştirilmesine yardımcı olacak yeni ve kullanımı daha kolay bir atış için nihai karar için zemin hazırlanıyor. pandemi. Gıda ve İlaç İdaresi’nin bilim adamları, genel olarak yaklaşık% 66 oranında etkili olduğunu doğruladı ve ayrıca, iki yerine yalnızca bir doz gerektirerek aşıların hızlandırılmasına yardımcı olabilecek J & J’nin aşısının kullanımının güvenli olduğunu söyledi. (Johnson & Johnson AP aracılığıyla) AP

24 Şubat Çarşamba günü yayınlanan federal bir analize göre Johnson & Johnson’ın tek doz aşısı, COVID-19’a karşı koruma sağlıyor ve kullanımı güvenlidir.

Rapor, aşının orta ila şiddetli COVID-19’u önlemede genel olarak yaklaşık% 66 etkili olduğunu doğruluyor ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin hafta içinde acil kullanım izni vermesinin önünü açıyor.

Analiz ayrıca, aşının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ciddi Covid-19 formlarına karşı% 86 ve Güney Afrika’da% 82 etkinlik oranına sahip olduğunu buldu. Güney Afrika’daki etkinlik özellikle önemlidir çünkü bu ülke endişe verici bir COVID-19 varyantı yaşıyor.

Erken çalışma sonuçları, aşılamadan 28 gün sonra hastaneye yatış veya ölüm olmadığını gösterdi.

Analiz, aşının güvenli olduğunu, Pfizer ve Moderna aşılarına göre fark edilir derecede daha hafif yan etkilere sahip olduğunu ve anafilaksi gibi ciddi alerjik reaksiyon raporlarının bulunmadığını gösteriyor.

Bir sonraki adım Cuma günü, FDA’nın Aşılar ve İlgili Biyolojik Ürünler Danışma Komitesinin bu yetkinin önerilip önerilmeyeceğini tartışacak olan halka açık bir toplantısıyla gerçekleşir. FDA’nın bundan sonraki günler içinde nihai bir karar vermesi bekleniyor.

Verilirse, J&J, Amerika Birleşik Devletleri’nde COVID-19’a karşı bağışıklık kazandırmak için mevcut olan üçüncü aşı olacaktır. Pfizer ve Moderna aşıları, Aralık ayında acil kullanım izni aldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*