Yeni Moto G 64 bit işlemcili olacak

Yeni Moto G 64 bit işlemcili olacak

Google’ın merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Nexus 6′yı üretmenin yanı sıra kendi amiral gemisi akıllı telefonu Motorola DRUID Turbo‘yu da geçtiğimiz günlerde piyasaya süren Motorola, akıllı telefon alanındaki çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. DRUID Turbo’yla üst düzey akıllı telefon alanına sağlam bir giriş yapan Amerikalı telefon üreticisi, şimdi de ortaya seviye akıllı telefonlar kategorisi için yeni bir akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

(Mynet)Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü orta seviye akıllı telefonu Moto G‘nin yakaladığı başarıdan faydalanmak isteyen Motorola‘nın, son yıllarda piyasaya sürdüğü en popüler akıllı telefon olan Moto G’nin halefini önümüzdeki aylarda satışa sunacağı belirtiliyor. Şu ana kadar yeni Moto G hakkında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, internete sızdırılan yeni belgeler telefonun donanımsal özellikleri hakkında ilk detayların gün yüzüne çıkmasını sağladı.

 

İnternete sızdırılan bu belgelere göre yeni Moto G’nin donanımsal özellikleri arasında Qualcomm’un 64 bitlik işlemcilerinden olan dört çekirdekli Snapdragon 410 da yer alyor. Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi beklenen telefonun şu ana kadar ortaya çıkan diğer özelliği ise 1 GB RAM’e sahip olacağı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*