yeni bir hayata giriş

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Yeni bir hayata giriş

İş hayatında faal bir avukat olarak geçirdiğim on altı yıl ve insanın gerçeği konusunda konferanslar vererek harcadığım yirmi yıl bana bir şey öğretti: İnsan kendisinin en büyük düşmanıdır.

Bu süre içerisinde en azından yirmi bin sorunlu insanla görüştüm. Hepsi de kendi sorununun benzersiz olduğunu düşünüyordu, ama benim gözümde hepsinin derdi aynıydı. Bunların hepsi de farklı nedenlerle kendilerini ve hayatta başarılı olma kapasitelerini küçük gören, kendilerini sonuca götürecek doğru yollara düşüncelerini yönlendirmekte başarısız olan, hayatın kendilerine karşı olduğunu düşünen, oysa aslında kendi kendilerine karşı olan insanlardı.

Kişi denemeye istekli olursa her zaman geçerli olabilecek bir bilinç yasası keşfettim. Kişi düşünce tarzını değiştirmeye istekli olup bilinçaltına yeni, bilinçli yönler verdiğinde, yaşamında ani bir değişim oluyordu. Wil-liam James, bu gerçeği geçen yüzyılın sonlarında keşfetmiş ve her düşüncenin sonuca götüren bir araç olduğunu söylemişti; ama bu gerçek o zaman da çoğu insan tarafından anlaşılamamıştı.

Bilinçaltında gizli olan o muhteşem gücün farkına varıp onu kullanmayı öğrendiğimde, mahkemelerde bir-birleriyle sürtüşen insanlara yardımcı olmaktan vazgeçtim. Onun yerine insanın gelişimi, ilişkileri ve gerçeği, insan-Tanrı ilişkisi konusunda verdiğim konferanslar ve özel konsültasyonlarla insanlara çok daha yararlı olabileceğimi görmüştüm.

Ofisime akan insan selinin, hiç kesilmeyen telefon konuşmalarının ve daha iyi bir yaşam felsefesi arayan insanlardan aldığım mektupların kayıtlarını tutmaya başladım. Kısa bir süre sonra dosyalarım, durumlarındaki gelişmeleri anlatan insanların mektuplarıyla, kendi koşullarını iyileştirmek için yapabilecekleri bir şeyler olduğunu keşfeden minnettar kişilerden aldığım haberlerle dolup taşmaya başladı. Bunları “kanıt dosyalan” diye adlandırıyorum; çünkü düşünce gücünün neler yapabileceğini gösteriyorlar.

İnsanlarla yaptığım bu çalışma sayesinde Kendini-Yönetme bilimini -bilinçaltını doğru kullanım alanlarına yönlendirme sanatını- geliştirdim. Bu bilimin geçerliliği hakkında kafamda artık hiçbir kuşku yok. Kişi kendisiyle ilgili inandığı, hayal ettiği, güvenle beklediği şeyleri mutlaka yaşayacaktır. Bilinen tüm sorunların üstesinden gelebilecek kesin ve kolayca uygulanabilir bir Kendini-Yöııetme sistemi vardır. Evrenin kendine ait bir düzeni ve yasaları vardır. Hayatın her alanı yasalarla yönetilir. Hiçbir şey .çevreye veya şansa bağlı değildir. Dış dünyadaki her şey düşüncenin kullanımı yoluyla halledilebilir. Her sorunu Kendini-Yönetme’yle çözümlemek mümkündür. Anahtar Psikojenez’dir; yani, her şey düşüncede başlar. Bu sadece dünyanın başlangıcında olmadı: Hayat sürekli kendisini yeniliyor, yeniden yaratıyor. Biz de devamlı olarak baştan başlıyoruz. Başlangıçta Düşünce, cenneti ve dünyayı yarattı. Kafamıza yerleştirdiğimiz her yeni kavram, deneyimlerimizde tamamıyla yeni bir olaylar zinciri olarak kendini gösterir.

Karşılaştığım en yaygın sorunların çözümlerini bu kitapta sunmaya çalıştım. Bu sorunlar birlikte çalıştığım insanlar tarafından çözümlendi. Umarım daha birçok insan Kendini-Yönetme’den yararlanacaktır.

Kendini-Yönetme’de kullandığımız kural şu: Kişinin bilinçli olarak düşündüğü her şey bilinçaltını etkiler

ve bu düşünce, içerdiği arzu ve güce göre gerçekleşir.

Hepimiz bilinçaltımızı nasıl temizleyeceğimizi, bir gün gerçekleşmesini istemediğimiz düşünceleri oradan nasıl söküp atacağımızı öğrenmek zorundayız. Düşüncemize ve dolayısıyla hayatımıza hakim olabileceğimizi; bilinçaltına emirler verebileceğimizi ve Evren’in gücü ve bilgeliği sayesinde bu emirlerin yerine getirileceğini kanıtlamak zorundayız. Kendini-Yönetme, aklın, onu takip edip olumlu emirlerimizi yerine getireceğini bilerek bilinçaltını olumlu yönde yeniden yönlendirme sanatıdır. Psikojenez, “Her şey düşüncede başlar” prensibi; Kendini-Yönetme ise bu prensibin kullanımıdır.

Şimdi sizlere kaderinizin efendisi olma fırsatını sunuyorum. Psikojenezi anlarsanız, bu sandığınızdan kolay olacaktır. Ev kadını, işadamı, satıcı, öğretmen ya da öğrenci olabilirsiniz, fark etmez. Kendini-Yönetme yoluyla Psikojenez’in nasıl kullanılacağını anladığınızda, istediğiniz zaman rahatlamayı, sizi rahatsız eden kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmayı, bir bebek gibi uyumayı, insanlarla daha iyi geçinmeyi, mutlu bir evlilik yapmayı ve giriştiğiniz her işte hayallerinizin ötesinde başarılı olmayı öğrenebilirsiniz.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.