Yaz saati uygulaması kapsamında saatler bu gece ileri alınacak

Yaz saati uygulaması ile ilgili aramalar,
yaz saati uygulaması ne zaman,
yaz saati uygulaması 2016,
yaz saati uygulaması 2015,
yaz saati uygulaması türkiye,
yaz saati uygulaması dinle,
yaz saati uygulaması akor,
yaz saati uygulaması cüneyt ergün,
kış saati uygulaması,

Yaz saati uygulaması kapsamında saatler bu gece ileri alınacak

Yaz saati uygulaması kapsamında saatler bu gece 03.00’te 1 saat ileri alınacak.

Yetkililer, kış saatinin sona ermesi ve saatlerin ileri alınmasından önce akıllı telefon sahiplerine otomatik ayarı seçmeleri tavsiyesinde bulundu.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, akıllı telefon kullanıcılarının bu tarihi beklemeden telefonlardan “otomatik tarih ve saat dilimini” aktif etmelerinde fayda olduğunu söyledi.

KIŞ SAATİ İÇİN MANUEL YAPMIŞTIK

Geçen yıl yaz saati uygulamasının 26 Ekim’de sona erdiğini anlatan Ekşi, seçim nedeniyle saatlerin geri alınma tarihinin 2 hafta sonraya yani 8 Kasım 2015’e ertelendiğini hatırlattı. Bu zorunlu uygulama sebebiyle mobil cihazların tarih ve saatlerinde uyumsuzluk yaşandığını belirten Ekşi, “Bunun üzerine birçok kullanıcı cep telefonlarının saat ve tarih menüsünde, otomatik tarih ve saat dilimi seçeneğini iptal ederek manuel düzenleme ile saatlerini ayarlamışlardı. 27 Mart’ta ise yaz saatine geçiş için saatler 1 saat ileri alınacak. Kullanıcıların, telefonlarından saat ve tarih menüsünde, otomatik tarih ve saat dilimini tekrar aktif hale getirmelerinde fayda var” diye konuştu.

 

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.