Yasak Plajlara geliyor!

Yasak Plajlara geliyor!

1

Sigara yasağı alanının genişleyeceği öğrenildi. Sigara yasağının plaj ve kampüslere de gireceği bildirilirken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında yeni sağlık paketi hakkında açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı.
Sigara yasağı alanının genişleyeceği öğrenildi. Sigara yasağının plaj ve kampüslere de gireceği bildirilirken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında yeni sağlık paketi hakkında açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Bakanlar Kurulu toplantısında verdiği bilgilere göre daha çok sağlık çalışanlarının özlük hakları ve il sağlık yönetimlerinin yeniden yapılandırılması başlıklarıyla bilinen pakete, sigara yasağını genişleten hükümler de girecek. Buna göre açık havada sigara içilmesine de sınırlamalar geliyor. Cami bahçeleri ve çocuk parklarında, yürüyüş ve spor yapılan mekânlarda sigara içilmesi yasak olacak. PLAJDA BİLE YASAK

Açık hava mekânlarında sigara içilen/içilmeyen masalar ve bölümler birbirinden ayrılacak. Bu yasaklara, plajlar ve üniversite kampusları da eklenecek. Plajlarda şezlonglar sigara içilen ve içilmeyen olarak ayrılacak. Sigara, market ve büfelerde tamamen kapalı dolaplarda olacak. Sigara paketlerinin üzerindeki uyarı yazıları ve resimlerinin de değiştirilmesi planlanıyor. Paketlerde ‘Çocuklarınızı düşünüyorsanız içmeyin’, ‘Uzun bir hayat için içmeyin’ gibi olumlu önermelere yer verilecek.

Beşer Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.