Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » “Yargıda ‘çöreklenmiş bir çete’ hala egemen”

“Yargıda ‘çöreklenmiş bir çete’ hala egemen”

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

“Yargıda ‘çöreklenmiş bir çete’ hala egemen”1

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında “örgüt kurma” iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ile ilgili Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarıldı.

Savcılardan Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın yakalama kararından saatler önce Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a çıkış yaptığı belirlendi.

Türkiye’nin hukuk tarihine etki eden davaların önemli aktörlerinden olan bu savcıların yakalama kararından saatler önce bunu öğrenerek kaçması da yargı içinde ‘Paralel Yapı’nın hala varlığına işaret ediyor.

Yaşanan gelişmeyi AjansHaber’e değerlendiren Avukat Celal Ülgen, yargıda Paralel Yapı’nın çöreklendiğini daha önce de ifade ettiğini ve bu durumun devam ettiğini söyledi. Ülgen, Fuat Avni konusunda da önemli değerlendirmelerde bulundu.

“YARGIDA ‘ÇÖREKLENMİŞ BİR ÇETE’ HALA EGEMEN”

Sürekli uyarıyoruz. Yargı içerisinde benim tabirimle ‘çöreklenmiş bir çete’ (bunun daha sonra Cumhurbaşkanı da kullandı) hala oldukça egemen. Çünkü, bugüne kadar yapılan bu çeteye yönelik operasyonlar ve soruşturmalar sadece ve sadece siyasi iktidara zararı dokunmuş olanlara yönelik. Böyle bir şey yapılınca çetenin öbür üyeleri rahat nefes alıyor.

“FUAT AVNİ TEK BİR KİŞİ DEĞİL, FUAT AVNİ…”

Başbakan’ın Cumhurbaşkanı’nın Adalet Bakanı’nın ve yargının belli yerlerinde hala görev yapan ve görevleri gereği edindikleri bilgileri servis eden kişiler var. Örneğin; Fuat Avni. Fuat Avni tek bir kişi değil. Fuat Avni bir merkezde toplanan bütün cemaatçilerin, bu örgütçülerin verdiği bilgileri servis eden kişidir. Bu kadar açık ve bu kadar nettir bu konu.

ETKİN MÜCADELE NASIL OLUR?

Bu savcılar hukuk tarihimize artık kara bir leke olarak yer almış olan soruşturmalar ile yakacağı kadar can yaktılar, verecekleri kadar zarar verdiler. Bunların onarılması ve bu adamların soruşturma ile yerle bir ettiği insanların itibarlarının yerine getirilmesi gerekir. Aslında etkin mücadele böyle olur.

ETKİN VE İKTİDARDA OLMALARININ GÖSTERGESİ…

Yargı makamlarında hala Ergenekon’u, Balyoz’u, Oda TV’yi, Poyrazköy’ü yargılamayı sürdürüyorsan adamlar hala etkin ve hala iktidarda demektir. Bıçakla kesilir gibi bunların kesilmesi lazım. Yeniden soruşturma yapılacaksa tarafsız savcılar tarafından yapılıp suç unsuru varsa yeniden dava açılması lazım.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm hakları AjansHaber’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. AjansHaber tarafından üretilen haberlerin kaynak gösterilmeden kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.
KAYNAK: AjansHaber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.