Yalçın Akdoğan’dan ’90’lı yıllar’ tepkisi

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Yalçın Akdoğan’dan ’90’lı yıllar’ tepkisi1

Akdoğan, katıldığı bir toplantıda yaşanan terör olaylarını değerlendirdi.

90’lı yıllarla ilgili yapılan açıklamalara tepki gösteren Akdoğan şunları söyledi:

“UTANMADAN TÜRKİYE 90’LI YILARA MI DÖNÜYOR DİYOR”

Birileri utanmadan Türkiye 90’lı yıllara mı dönüyor diyor. 90’lı yıllarda işkence vardı, zulümler vardı. Bugün bunlar var mı? Bölgedeki insanlara soruyorum bugün zulmeden kimdir? Demokratikleşen bir devlet var. Bugün yatırım yapan bir devlet var. Bütün bunlara rağmen zulmeden bir terör örgütü var.

Zalimin örgürün korkusundan sesini çıkaramayanlar var. İhanet şebekeleri şu anda işbirliği halinde.

Bir yanda parmak sallayanlar var, bir tarafta silah sallayanlar. Bu ikisine de izin vermeyiz. Demokrasiyi bu ikisi de zehirler. Kimse devlete meydan okuyarak, hukuka meydan okuyarak, ‘demokrasi içerisinde bir oyuncuyum’ ben diyemez. Biz parti kapatmaya karşıyız ama ‘ben sırtımı teröre, terör örgütüne dayadım’ diyenler, onu kınayamayanlar, teşvik edenler, iş birliği yapanlar, bunlar elbette hukuk adına hesap vermek durumundadır. Bunları da bir birine karıştırmamak lazım. Sen gelip her türlü kötülüğü yapacaksın, vurup vurup kaçacaksın, sonra hukuk, yargı, demokrasi denildiğinde ağlamaya başlayacaksın.

“UYKUSUNDA ÖLDÜRMEK NASIL BİR KAHPELİKTİR”

Uykusunda uyuyan polisi öldürmek nasıl bir kahpeliktir. Eşinin yanında sivil askeri öldürmek nasıl bir caniliktir? Bu PK hem terör örgütü hem ahlaksız. Herkes haddini bilecek. Kim ne kötülük yapıyorsa bunlar tek tek hesabını verecek.

Biz sabır içinde bir yere kadar getirdik ama hep yalan söylediler. Bunun da artık çok iyi görünmesi gerekiyor. Bunlar yalan makinasına döndüler.
KAYNAK: AjansHaber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.