Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

YAĞMUR SUYU ÜZERİNE OKUNAN SÛRENİN HASSASI HAKKINDA VÂRİD OLAN HADÎS-İ ŞERÎF

«Kim yağmur suyundan alıp (diğer bir rivâyette nisan yağmurundan) üzerine yetmiş defa Fâtiha, yetmiş defa Âyet-i Kürsî, yetmiş defa KUL HÜVALLAHÜ EHAD, yetmiş defa da KUL EÛZÜ Bİ-RABBİTL-FELÂKİ VE KUL EÛZÜ Bİ-RABBİ’N- NÂSİ sûrelerini okursa, canımı kudret elinde bulunduran Allah’a yemin ederim ki, Cebrâil bana geldi, bu hususta şunu söyledi: Kim bu sudan yedi gün sabahlan ara vermeden içerse muhakkak Cenâb-ı Hak onun bedeninde bulunan bütün has- t alıklan def’eder de kendisine âfiyet lütfeder. Her türlü derdi onun damarlarından, etinden ve kemiğinden çıkarır.» Bu rivâyete Fâtiha Tefsiri adlı kitapta da yer verilmiştir.

Diğeı bazı rivâyetlerde, «SEBBİH İSME RABBİKE’L-A’LÂ sûresini yetmiş defa, ELEM NEŞRAH LEKE sûresini yetmiş defa, KADÎR sûresini yetmiş defa, KUL YÂ EYYÜHE’L-KÂFÎ- RÛN sûresini yetmiş defa, SÜBHÂNALLAHİ VE’L-HAMDÜ LİL- LÂHİ VE LÂ ÎLÂHE ÎLLÂLLAHÜ VALLAHÜ EKBER VELÂ HAVLE VELÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂHİL-ALİYYİL- AZİM’i yetmiş defa, ESTAĞFÎRULLAHE’L-AZÎM’i yetmiş defa ve ALLAHÜMME SALLİ ALÂ MUHAMMEDİN VE ALÂ ÂLİHİ VE SAHBİHÎ VE ALÂ CEMÎI’L-ENBİYÂİ VE’L-MÜRSELÎN VE’L-MELÂİKETİ’L-MUKARRABÎN VE’L-KÜLLİ VE SÂÎRİ’T- TABİÎN’i yetmiş defa okursa.,.» şeklinde belirtilmiştir.444 Ebû Suûd Efendi bu konuya temasla diyor ki: «Bu, içen kimseye faydalıdır; bütün hastalık ve ağrılara karşı yararlıdırHattâ çocuğu olmayan kimse bundan içerse (bi-iznillâh) çocuğu olur.

Bazı nüshalarda ise, şöyle denilmiştir: Belirtilen su üzerine yetmiş defa YÂ-SÎN sûresi, yetmiş defa ÎNNÂ FETEHNÂ sûresi, yetmiş defa MUHAMMED sûresi, ve FE-TEALÂLLA- HÜ’L-MELÎKÜ’L-HAKKU LÂ ÎLÂHE ÎLLÂ HÜVE’yi sûrenin sonuna kadar yetmiş defa okur. Kim bu sudan birtakım mak- sad ve arzuların meydana gelmesi niyetiyle içerse arzusu yerine gelir. Aynı konuya Havâss-ı Kur’ân adlı kitapta da yer verilmiştir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.