Xiaomi Mi 4’ün Kamera Özellikleri

Xiaomi Mi 4’ün Kamera Özellikleri

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bugün düzenlediği etkinlik ile yeni amiral gemisi Xiaomi M 4’ü tanıttı. Oldukça iyi özelliklere sahip telefonun kamerası da oldukça iyi görünüyor. Xiaomi Mi 4 f/1.8 diyafram ile 13-megapiksel ana kamera ile geliyor.

Xiaomi Mi 4’ün kamerası konusunda heyecan verici özelliği ise yeni Sony IMX214 sensörüne sahip olması oldu. Bu sensör son model amiral gemileri Galaxy S4, LG G2 ve LG G3 vb. cihazlarda kullanıldı.

Yeni Sony IMX214 sensörü IMX135 modeline göre oldukça fazla avantajlara sahip. Sensör daha az renk karışma hassasiyeti ile birlikte geliyor. Bu özellik düşük ışık fotoğrafçılığı için oldukça önemli. Ve önemli ölçüde gerçek zamanlı video HDR özelliği düzeltilmiş HDR hızı ise büyük bir atılım olmuş.  Sony IMX214, yeni SME-HDR sayesinde saniyede 30 kare kayıt yeteneğine sahip. Ayrıca arka ışık gelişmeleri sayesinde bir önceki kamera modülü Sony IMX135’e göre daha ince.

iximo

Xiaomi Mi 4 kamera uygulamasında, sadece 0.3 saniyede odak kilitleme yeteneğine sahip 13 megapiksel kamera mevcut. Bu hız Mi 3 ve Galaxy S4 gibi akıllı telefonlarda 0,6-0,8 saniye  arasında. Ayrıca Mi 4, kamerasında flaş ile düşük ışık çekim geliştirilmiş.Bunun yanı sıra Mi 4’de bir çekim sonrası görüntü yönlendirmesi modu var. Mi 4, saniyede 30 kare kadar 4K video çekim yapabiliyor ve gerçek zamanlı görüntü HDR desteği mevcut.

 

Mi 4’ün ön kamerası 8 megapiksel 1/4″ boyotunda Sony IMX219 sensör özelliğine sahip. 80 derecelik geniş görüş sağlayan sensör, aynı derecede hızlı f/1.8 lens ile birlikte geliyor. Xiaomi kamera uygulamasında, yaş ve cinsiyet tanıma özelliği ile cilt tonlarını yumuşatmak, görüntüleri güzelleştirmek gibi hileler yapan özelliğe sahip. Ayrıca görüntüler üzerinde filtreler ve efektleruygulayabiliyorsunuz.

xiomi2

iximo1

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*