Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Windows 10 Yenilikçi Yapısı ile Geliyor!

Windows 10 Yenilikçi Yapısı ile Geliyor!

Ocak ayında tanıtılması beklenen yeni işletim sistemi yenilikçi yapısı ile karşımıza çıkıyor.

Kod adı Threshold olan Windows 10 2015 yılının sonuna soğru satışa sunulacak. Yeni özellikler dışında Windows’un yeni sürümünde bulunan kullanıcıların şikayette bulunduğu uygulamalarda dikkate alınmış. Masaüstü tercihleri ve başlat menüsü için tercihlerde değişiklik yapan Microsoft yeni sürümünün çok dilli olarak sunacak.

Masaüstü, dizüstü ve tablet olmak üzere tüm cihazlarında yeni işletim sisteminin sürümü içerisine Cortana, Microsoft’un Siri ve Google Now rakibi yayıldığını göreceksiniz. WinBeta son zamanlarda Windows 10 için ses ve diğer donanımlar için Cortana sızdırılmış sürümüne bir bakış yayınlanmıştır.

Teknik Önizlemede bunları sunmayan Microsoft’un tam yenilikleri için Ocak ayına kadar beklememiz gerekecek.

Microsoft korsanlar için yeni bir medya oynatıcı sunacak. Çevirimiçi medya korsanlarına karşı MKV videolar için destek sunacak olan Microsoft diğer popüler medya dosyalarını da destekleyecek. Genellikle codec olarak anılacak iken MKV codec kullanarak diğer işlenmiş içerikleri içeren biçimleri çalıştıracağı öne sürülüyor. 4K video ve kayıpsız ses dosyaları için hazır olun. Windows 10 islzere yenilikleri sunmak için geliyor.!

Windows Phone telefonuna sahip olan kullanıcılar bildirimlerini Windows 10 bilgisayarlarında görüntüleyebilecek. Bildirimleri aynı anda çalıştırabilecek yeni birteknoloji üzerine çalışıldı. Windows program yönetimi sayesinde bildirimleri kaçırmayacaksınız.

Windows 10 işletim sisteminin fiyatı henüz belli değil. Ocak ayında yapılacak tanıtımda net olarak fiyatı belli olur. Umuyoruz ki tüm kullanıcıların ulaşabileceği cazip bir fiyattadır.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri
İşlemci (CPU) : 1GHz ve üzeri hızda çalışan PAE,NX ya da SSE2 destekli işlemci
Bellek (RAM) : 1GB (32-bit için) ya da 2GB (64-bit için)
Grafik Kartları : DirectX 9 destekleyen ve WDDM sürücülerine sahip olan tüm ekran kartları
Sabit Disk (HDD) için boş alan : 16GB (32-bit için) ya da 20GB (64-bit için)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.