Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Web Tasarım

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Bir firmanın, bir kişinin, bir ürünün, ya da bir hizmetin tanıtımını, reklamını yapmak amacı ile web sitesi oluşturma sürecinde ki çalışmaların ekranda görünen yüzüne web tasarım diyebiliriz. Bu sürecin tamamlanmasının ardından kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımı ile bu web sitesine ulaşır. Dijital platformların popülerleşmesi ile birlikte metin içerikleri dışında fotoğraf ve videolar da tüketiciye kolaylıkla ulaştırılmaya başlamış ve bu durum da birçok kişinin oturduğu yerden istediğini almasının, istediğini satmasının önünü açmıştır. Günümüzde artık yapılan çalışmalar internet ortamında var olabilmekten ziyade görünür olmak ,üst sıralarda olmak çabasındadır. Etkili bir web sitesi şirketinizi temsili için önemlidir. Web sitesi kurmak için bazı bilgilere sahip olabilirsiniz. Ancak web sitenizi kurmak için bir web tasarımcılığı uzmanı ile iletişime geçmeniz size uzun vadeli kazanım sağlayacaktır. Uzman bir web tasarımcısı,

  • hedef kitlenizi doğru belirlemeli,
  • mimari ve tasarım gibi konularda hedef kitlenizin ihtiyacını karşılayabilmelidir.

Web Tasarım Unsurları

Düzen; Kullanılacak grafikler ve metinler belli bir düzende olmalıdır.

Renk; Bu seçim müşterinin talebine ve sitenin kullanış amacına bağlıdır.

Grafikler; Kullanım kolaylığı için çok sık olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta ve sayfanın içeriği ile de uyumlu olmalı.

Fontlar; Yaygın olarak kabul görülen fontlarla çalışmakta fayda vardır.

İçerik; Her zaman ilgi ve fayda uyandıracak içerikler olmalıdır. İçerikler arama motorları için optimize edilmeli. Ne çok uzun ne de çok kısa olmalı. Okuyucunun sitede daha çok vakit geçirmesi amaç alınmalı.

Web Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Uygun maliyet ile kısa sürede yapılabileceği gibi yüksek maliyetle uzun uğraşlarla, uzun sürede de yapılabilir. Hazır temalar üzerinden bir web sitesi yapabilirsiniz. Ancak web sayfanızın dijital platformlarda sizin kimliğinizi temsil ettiğini unutmayın. Bu sebeple

1-özgün bir tasarıma

2-web tasarım ve kodlama yapısına özen gösterilmeli, bu şekilde oluşturulacak bir tasarım

-Projelendirme

-Grafik tasarım

-HTML /CSS Kodlama

-CMS Entegrasyonu

-Test aşamalarını içerir.

Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi Web tasarımı nasıl yapılır? başlıklı içeriğimizde okuyabilirsiniz. Kursistem, firmanıza değer katan, alanında uzman web tasarımcıları ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.