Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Web sitesi; internet ağının alt yapısında bulunan alana denir.

Web sitesi; herhangi bir bilgiyi, hizmeti, kurumu, kişiyi, ürünü, markayı vb. şeyleri temsil edebilme amacıyla oluşturulan aradığınız her şeyi içerisinde barındıran alanlara denir.

Peki aradığımız her şeye ulaşabilmemizi sağlayan bu web siteleri nasıl yapılır?

İlk olarak domain seçimi ve satın alınmasını yapmanız gerekmektedir. Domain dediğimiz oluşturacağımız web sitesinin ismidir. Seçtiğiniz domain ismi oluşturmak istediğiniz web sitenizin içeriği ile alakalı olmalıdır. Domain isminiz ile web sitenizin içeriği ne kadar uyuşursa web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız da o kadar çabuk olur.

Domain seçimini ve satın alımını yaptıktan sonra ikinci aşama olan hosting hizmetine geçebilirsiniz. Web sitenizi oluşturabilmek için seçtiğiniz alan ismini barındıracak bir sunucuya sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için size en uygun olan şirketten hosting hizmeti almalısınız. Ancak hosting hizmeti alacağınız şirketin güvenilir olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Web sitesi tasarımı için HTML ve CSS3 dillerinden anlıyor olmanız yeterlidir. Eğer HTML ya da CSS3 dillerinden anlamıyor iseniz bu konuda bilgi sahibi olanlardan yardım alabilirsiniz. Web sitenizin çalışabilirliğini bilgisayar, tablet ve telefon gibi alanlardan kontrol ettikten sonra web sitenizin içeriklerini fotoğraf ve videolarla desteklemeli seçtiğiniz fotoğraf ve videoların kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Ve sıra yönetim panelinde.. Yönetim panelini oluştururken en çok kullanılan PHP yazılım dilini kullanmalısınız.

Web sitenizin eksiksiz olduğu kanısında iseniz web sitenizi hosting hizmeti aldığınız alana taşımalı ve bu alana domain adresinizi girdikten sonra tüm dosyalarınızı transfer etmelisiniz.

Ve artık web sitenizin kullanıcıların kullanımına açılmasını beklemeniz gerekiyor.

 


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.