Web Sitesi Nasıl Kurulur

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Internet hepimizin bildiği gibi hayatımızın dört bir yanina sarilmis bilgi alına bilinen iletisime gecile bilen veya bilgi paylasmaya yarayan genis ağ bütünlügüdür.
Hayatimizin her alaninda aktif olarak interneti kullanmaktayız.
Bukadar içli dışlı iken bir web sitemiz olsun isteriz..
Web sitesi nasıl kurulur adlı makalemiz de size biraz yardımcı olmaya çalışıp web sitesi nasıl kurulur göstermeye çakışacağız…

## internet sitesi kurmak için ilk önce bir isme sahip olmalisiniz ve bir alan adınızın olmasi gerekir.
Ilk edapta kendinize bir alan adı belirlemeli ve alan adı satın almalısınız, örnek vermek gerekirse
Kursistemin alan adı kursistem.com dur. Internet sitenize kolay ulasım sağlayacağı için alan adı oldukça önemlidir. Taracıya adiniz yazıldığında kolaylikla sizi bulabilmeliler.
Isme karar verdiyseniz simdi diğer yolları izleye biliriz.

## Alan adıni satın aldık simdi tam anlamıyla aktif bir hale gelebilmek için izlemeniz gereken diğer yol barındırma hizmeti yanı ^hosting^ satın almanız gerekecek.
Hosting hizmeti ile internet sitenizde paylaşmış olduğunuz resim, müzik, video veya yazılara erişimini sağlayacaksiniz ve kullanıcıların görmesine izin vermiş olacaksınız.
Hosting bir nevii sandık gibidir ve tüm bilgiler, resimler, videolar veya yazılar içinde muhafaza olur ve güvendedir.
Hosting hizmeti satin aldiniz ve alan adinizda tamam sa hostingden size verilen adresle alan adinizi tanimlamaniz gerekir ve bu sayede iki öge birbirine bağlanır ve alan adıniz o sunucu üstünden caĺışmaya başlar.

Siteniz artık tamamen aktif simdi gitmeniz gereken yol kendinize bir alt yapi edinmek alt yapınızi oluşturmak için kursistem den yaralana bilirsiniz. Ve böylelikle kendinize özgu iyi bir site elde etmiş olacaksiniz.
Şimdi sitenizin içeriği ve sitenizde yapmak istediklerinizi rahatlikla yapabilir ve tüm dünyaya sitenizi tanita bilirsiniz…
www.kursistem.com
Iyi gunler dileriz.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.