Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Sağlık Bilgisi » Ünlüler organ nakli çağırısında bulundular

Ünlüler organ nakli çağırısında bulundular

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Ünlüler organ nakli çağırısında bulundular1

Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı, farklı ülkelerden çocukları Şile’de buluşturuyor. İngiltere, Kırgızistan, Macaristan, Norveç ve Türkiye’den bir araya gelen 30 nakilli çocuk, kamp süresince keyifli etkinliklerle zaman geçirecek. Kampın ikinci gününde, organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için dünyaca ünlü organ nakli cerrahlarının konuşmacı olarak katılacağı konferans sonrası; FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti’ninkatılımı ve Işık Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı kampanya ile organ bağışı gerçekleştirilecek.

BİRÇOK İSİM DESTEK ÇAĞIRISINDA BULUNDU

Bu projede görevli olan öğrenciler, ünlülere ulaşarak projeye destek mesajı vermelerini istediler. Birçok ünlü isim, çektikleri videoları göndererek organ bağışı çağrısı yaptı. Haluk Bilginer, İlhan Şeşen, Serra Yılmaz, Hüseyin Avni Danyal, Burhan Şeşen, Ata Demirer, Gürkan Uygun, Ayda Aksel, Ayşenil Şamlıoğlu, Serra Halis, Kemal Kuruçay, Ufuk Özkan, Serkan Çağrı, Resul Dindar, Yeliz Akkaya, Lemi Filozof, Abidin Yerebakan, Murat Okay, Gözde Okur ve Ecem Üstündağ gibi isimler kampanyaya destek veren ünlüler arasında yer aldı. Her yıl geleneksel olarak Antalya’da düzenlenen Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı bu yıl 1-5 Temmuz tarihleri arasında Işık Üniversitesi Şile Kampusu’nda gerçekleştirilecek.

KAYNAK: HaberTürk


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.