Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Üniversiteli olmanın yolu doğru tercihten geçiyor

Üniversiteli olmanın yolu doğru tercihten geçiyoruniversiteli-olmanin-yolu-dogru-tercihten-geciyor-1135385-664x354

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla beraber hayallerine kavuşan binlerce genç bugünlerde kayıt heyecanı yaşıyor. Meslek Yüksekokulu olarak kapılarını açtığı 2010 yılından itibaren kontenjanlarındaki doluluk oranı yüzde 90’nın altına hiç düşmeyen Nişantaşı Üniversitesi, 2015 ÖSYS döneminin tercih sonuçlarına göre doluluk oranı yüzde 94.1 oldu. Böylelikle bir önceki yıl 5 bin 150 olan kontenjanının 5 bin 88’ini dolduran Nişantaşı Üniversitesi, bu sene de 6 bin 840 olan kontenjan sayısının 6 bin 435’ini doldurdu. Nişantaşı Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin ‘üçüncü nesil’ bir üniversitede eğitim alacaklarını belirten Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, “Türkiye’de en çok tercih edilen ilk üç vakıf üniversitesinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi, topluma yüksek fayda sağlayan üçüncü nesil bir vakıf üniversitedir. Gerçek bir vakıf üniversitesinde modern dünyanın gereklerine göre eğitim almak isteyen binlerce gencimiz, tercih listelerinde Nişantaşı Üniversitesi’ne yer verdi. Bu durum üzerimizdeki sorumluluğu bir kat daha arttırdı. Hayatları için böylesi önemli bir kararda tercihlerini üniversitemizden yana kullanan öğrenci ve velilerimize karşı olan sorunluluğumuzun farkındayız. Bu süreçte bize inanan herkese teşekkür ederiz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN KAFASI NET OLACAK”
2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemine kapılarını Ekim ayında açacak olan Nişantaşı Üniversitesi’nin hayallerine ve gelecek beklentilerine inanan öğrenciler yetiştireceğini belirten Levent Uysal, “Öğrencilerimizin kafası çok net olacak. Daha fazla çalışmaktan asla kaçmayacak ve başarıyı tutku edinen gençler yetiştireceğiz. Cuma günü mezun olan öğrencimizin Pazartesi günü işe başlamasıyla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda müfredatlarımız ve ders içeriklerimiz sektör temsilcileriyle yapılan çalışmalar sonucunda belirleniyor” diye konuştu.

UYSAL’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
Öğrencilere bir alanda uzmanlaşmaları tavsiyesinde bulunan Levent Uysal, hayat standartlarının yüksek olabilmesi için öğrencilere bazı tavsiyeler verdi. Uysal, “Öğrenci meslekte hangi doğrultuda büyüyeceğine karar vermeli ve bir alanda uzmanlaşmalı. Hangi alanda daha başarılıysa o konuya odaklanmalı. Belirli bir alanda uzmanlaşmak çok önemli. Örneğin psikolog olduysa çocuk psikolojisi alanını seçmelidir. Her şeyden önemlisi kişiliğine uygun mesleği seçip uzun süre yapmayı planlamak” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.