Kategoriler
Kadınca Bilgiler

Türkiye’nin en zengini belli oldu

Forbes’ın her yıl açıkladığı Türkiye’nin en zengin kişileri listesi belli oldu. Listenin zirvesinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Murat Ülker yer alıyor.

Forbes’ın her yıl açıkladığı Türkiye’nin en zengin kişileri listesi belli oldu.
SERVETİ AZALDI AMA YİNE ZİRVEDE
Listenin zirvesinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Murat Ülker yer alıyor. Geçen yıl 4.4 milyar dolar serveti bulunan Murat Ülker, bu yıl ise 2.9 milyar dolarlık serveti ile ilk sırada yer aldı.
İKİNCİ SIRADA HÜSNÜ ÖZYEĞİN
İkinci sırada 2.6 milyar dolarlık servetiyle Hüsnü Özyeğin bulunuyor. Ferit Şahenk ise 2.4 milyar dolarlık serveti ile dördüncü sırada yer aldı. Ortalama servet geçen yıla göre azalarak 863 milyon dolardan 821 milyon dolara indi.
ALİ AĞAOĞLU İLK 10’A GİRDİ
Emlak kralı Ali Ağaoğlu da bu yıl ilk 10’a giren isimlerden oldu.
21 KADIN ZENGİN
Toplam 114 kişinin bulunduğu listede 21 kadın zengin yer alıyor. Forbes Türkiye listesinde yer alan 31 kişi yarın açıklanacak “dünyanın en zenginleri” listesinde de bulunuyor. İlk 100’e 18 yeni isim girerken geçen yıl 8 olan milyarder kadın sayısı bu yıl 5’e geriledi.Murat Ülker (SERVETİ: 4,4 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: Yıldız Holding) Hüsnü Özyeğin (SERVETİ: 2,7 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: Fiba Holding) Semahat Sevim Arsel (SERVETİ: 2,6 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: Koç Holding) Ferit Faik Şahenk (SERVETİ: 2,5 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: Doğuş Holding) Mustafa Rahmi Koç (SERVETİ: 2,5 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: KOÇ HOLDİNG)Şarık Tara (SERVETİ: 2,4 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: Enka İnşaat) Erman Ilıcak (SERVETİ: 2,2 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: RÖNESANS Holding)Filiz Şahenk (SERVETİ: 2,2 MİLYAR DOLAR SERVET KAYNAĞI: DOĞUŞ HOLDİNG)Suna Kıraç (SERVETİ: 2,2 MİLYAR DOLAR SERVET KAYNAĞI: KOÇ HOLDİNG)Ali Ağaoğlu (SERVETİ: 1,75 MİLYAR DOLAR, SERVET KAYNAĞI: AĞAOĞLU İNŞAAT)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.