Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Türkiye’deki son depremler! Antalya’da 4.0 şiddeti şoke etti

Türkiye’deki son depremler! Antalya’da 4.0 şiddeti şoke ettiturkiye-deki-son-depremler-antalya-da-4-0-siddeti-soke-etti-5895011

Antalya Körfezi açıklarında dün saat 12.55’de Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. bugün ise Akdeniz’de Mersin açıklarında meydana gelen şiddetli deprem Mersin, Adana, Gaziantep hissedildi!

Tatil cennetinde meydana gelen deprem paniğe sebep oldu.

Akdeniz’in Mersin Körfezi açıklarında meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem korkuttu. Güneyde pek çok yerde hissesilen deprem nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıktı ve sokaklara döküldüler ki pek çok vatandaş uzun süre sokaklarda bekledi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, Akdeniz Doğu Baseni’nde saat 12.55’te Richter Ölçeği’ne göre 4.0 büyüklüğündedeprem meydana geldi. Denizin 30 kilometre altında, merkez üssü Kemer İlçesi’ne bağlı Tekirova Mahallesi’ne 69.9 kilometre uzaklıktakidepremde herhangi bir can veya mal kaybı olmadığı belirtildi.

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 01.00’de merkez üssü Mersin Körfezi açıklarında gelen depremin şiddeti 5.2 olarak ölçülmüş. deprem meydana geldi. deprem, Adana, Mersin ve Gaziantep’te de hissedildi. 30 Temmuz tarihli son depremler ile ilgili afad verilerine bakıldığında takip eden yakın şiddette başka deprem olmadığı görülüyor. Bugün şu saate kadar (08.07) Akdeniz’deki sarsıntıdan sonraki en şiddetli deprem (2,5) Aksaray’da meydana geldi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.