Türkiye sınırındaki Atme’ye gizemli hava saldırısı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Türkiye sınırındaki Atme’ye gizemli hava saldırısı1

Suriye’nin kuzeyinde Türkiye sınırındaki Atme kasabasında dün akşam bazı hedeflere düzenlenen hava saldırısında aralarında sivillerin de bulunduğu onlarca kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
YEREL KAYNAKLAR ABD DİYOR
Atme kasabasındaki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD öncülüğündeki Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, İdlib kentinin kuzeydoğusundaki Atme kasabasında Ceyş’ul Sunne ve Nusra Cephesi’ne ait karargah ve silah üretim atölyelerine dün akşam düzenlediği hava saldırısında, aralarında kadın ve çocukların da olduğu onlarca kişi öldü ve yaralandı.
Saldırının ardından sivil savunma ekiplerinin sivil yerleşim yerlerinde hasar gören yapıların enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalıştığını ifade eden yerel kaynaklar, yaralıların beldedeki sahra hastanesinde tedavi altında alındığını ve bazılarının durumunun ağır olduğunu anlattı.
Atme kasabasında yaşanan şiddetli patlamalar Reyhanlı ilçesinden de duyuldu.
Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Bükülmez Mahallesi karşısında yer alan ve yaklaşık 70 bin Suriyelinin kaldığı Atme kampını ise Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı gruplar koruyor.
Koalisyon güçlerince hedef alındığı bildirilen merkezler, sığınmacı kampından ayrı bir bölgede yer alıyor.
“HAVA OPERASYONU DÜZENLEMEDİK”
Diğer taraftan, AA’nın sorusuna yazılı yanıt veren ABD Merkez Komutanlığı öncülüğünde DAEŞ ile mücadele kapsamında oluşturulan Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü’nün (Koalisyon) basın merkezi, Koalisyonun uçaklarının Atme kampı civarında hava operasyonu düzenlemediğini savundu.

KAYNAK: AA


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.