Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Türkiye ile AB göçmenleri görüşecek

Türkiye ile AB göçmenleri görüşecek

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Türkiye ile AB göçmenleri görüşecek1

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos, Avrupa’nın göçmen meselesini görüşmek için Türkiye’ye gitmeyi düşündüğünü belirterek, “Türk yetkililer, Ege denizindeki göçmen akınını engellemek için bir şeyler yapmalı” dedi.

Avramopoulos, Komisyon binasında AB’de göçmenler meselesi ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi.

“TÜRKİYE TÜRBÜLANSLI BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”

Göçmenlerle ilgili görüşmek için Türkiye’ye gitmek istediğini söyleyen Avramopoulos, “Türkiye şu anda türbülanslı bir siyasi süreçten geçiyor. Göçmen konusunu görüşmek üzere Türkiye’ye gitmek için ülkedeki iç siyasi gelişmelerin sonuçlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Avramopoulos, Türk yetkililerin ve özellikle Türk Sahil Güvenliği’nin, Yunanistan Sahil Güvenlik Güçleri’yle çok etkili işbirliği yaptığına dikkati çekerek, Yunan adalarına gelen göçmenlerin Ege Deniz’ini kullandığını ve Türk yetkililerin bunun önüne geçmek için bir şeyler yapması gerektiğini söyledi.

KAYNAK: AA


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.