Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

TSK: Tüm taburlar Kuzey Irak’ta değil

Genelkurmay, dün yapılan açıklamadan sonra, medyada 20 taburla Kuzey Irak’ın sınırına karadan girildiği yönündeki yorumlamaları düzeltti. TSK detay verdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, kara ve hava operasyonlarının büyük bir bölümünün yurt içinde, ağırlıklı olarak Çukurca bölgesinde sürdürüldüğü Irak’ın kuzeyinde, sınır ötesinde birkaç noktada kara ve hava harekatına devam edildiği bildirildi.<br /> <strong><span style="text-decoration: underline;"><br /> </span></strong><strong><span style="text-decoration: underline;">www.tsk.tr’den yapılan açıklama şöyle</span></strong><br /> <br /> "20 Ekim 2011 tarihinde yapılan açıklamada, yurt içinde ve yurt dışında beş ayrı noktada 22 tabur ile operasyonların devam ettiği belirtilmiştir. Medya organlarında, bu açıklamamızın yanlış yorumlanarak, yapılan operasyonların tamamının yurt dışına yönelik olduğuna dair yazı ve yorumlara yer verildiği görülmüştür.<br /> <br /> Kara ve hava operasyonlarının büyük bir bölümü yurt içinde, ağırlıklı olarak Çukurca bölgesinde sürdürülürken Irak Kuzeyinde, sınır ötesinde birkaç noktada kara ve hava harekatına devam edilmektedir."

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.