Toplu Gönderilen SMS’ler Şimdi de Yuva Yıkıyor

Toplu Gönderilen SMS’ler Şimdi de Yuva Yıkıyor

Cep telefonlarına SMS yoluyla gelen ‘azdırıcı, geciktirici’ gibi cinsel ürün reklamları çiftler arasında boşanmaya varan sorunlar yaratmaya başladı.

Haber: Toplu Gönderilen SMS'ler Şimdi de Yuva Yıkıyor

Cep telefonlarına toplu olarak gönderilen SMS mesajları, artık yuva yıkıp, ocakların sönmesine de yol açabiliyor. Buna da, erkek, kadın ayrımı yapılmaksızın performans arttırıcı ürün setlerini pazarlamak amacıyla gönderilen SMS’lerde, daha önce hiç alışveriş yapmamış olmalarına rağmen, bu firmalardan sürekli alışveriş yapan, “sadık müşteri imajı”nın oluşturulması yol açıyor.

“SON FIRSAT”

Erkek, kadın ayrımı yapılmaksızın ‘Son fırsat’ sloganıyla cep telefonlarına gönderilen bu SMS’lerde, “Sevgili müşterimiz, bizden daha önce siparişte bulunmanız nedeniyle Perfect Love marka cinsel performans setini, 219 TL yerine, kargo dahil 29 TL’den almaya hak kazanmış bulunmaktasınız” deniliyor. Ankara ‘daki bir sabit telefona ait olan bu sipariş hattı arandığında, sipariş vermek için yapılan tuşlamalara, ışık hızıyla anında yanıt veriliyor.

“SEVGİLİ MÜŞTERİMİZ”

Gönderilen bu SMS mesajlarının eşler tarafından görülmesi ise aile içinde tatsız tartışmaları beraberinde getiriyor. Cep telefonu aboneleri, mesajda yer alan ‘Sevgili müşterimiz’, “Daha önce siparişte bulunmanız nedeniyle” gibi ibareler yüzünden kendilerini ifade etmekte zorlanabiliyor ve eşlerini bunun doğru olmadığı yönünde ikna etmek zorunda kalabiliyor. İkna edemediği takdirde ise sorun daha da büyüyebiliyor.

“HERKESE GÖNDERİLİYOR”

Radikal’in haberine göre ürünlerin pazarlamasını yapan firma söz konusu SMS mesajlarının daha önce sipariş verilsin ya da verilmesin, herhangi bir ayrım yapılmaksızın, aktif olarak kullanılan tüm cep telefonu hatlarına toplu mesaj olarak gönderildiğini ifade etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*