THY Uçağına Havada Yıldırım Çarptı

thy-ucagina-havada-yildirim-carpti-5361655_8314_o

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yapan olan uçağına İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan havalandıktan bir süre sonra yıldırım isabet etti.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Milano seferini yapan olan uçağına İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan havalandıktan bir süre sonra yıldırım isabet etti. Havalimanına geri dönen uçak bakıma alınırken yolculara ise yeni uçak tahsis edildi.

115 YOLCUSUYLA HAVALANDI

Dün Türk Hava Yolları‘nın İstanbul-Milano seferini yapacağı TK-1877 sefer sayılı TC-JLT kuyruk tescilli “ADİLCEVAZ” adlı Airbus 319 tipi uçağı 115 yolcusunu alarak İstanbul Atatürk Havalimanından saat 21.00’da havalandı.

UÇAĞA YILDIRIM İSABET ETTİ

Uçağın havalanmasından bir süre sonra uçağa yıldırım isabet etti. Durumu fark eden uçağın kaptan pilotu İstanbul Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçerek teknik arıza bildirerek teknik arıza meydana geldiğini bildirdi.

HAVALİMANINA GERİ DÖNDÜ

Uçak daha sonra Atatürk Havalimanı‘na geri döndü. Türk Hava Yolları‘nın İstanbul-Milano seferini yapan uçağı teknik hangara çekilerek bakıma alınırken uçağın ise değiştirilmesine karar verildi.

Daha sonra yolculara TC-JLU kuyruk tescilli  “Sultanahmet” adlı Airbus 319 tipi uçak tahsis edildi. Yolcular Milano‘ya iki saatlik gecikme ile saat 23.00’da havalanabildi

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*