Anasayfa » TEOG tercih sonuçları açıklandı mı? (2015) – Tercihler Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG tercih sonuçları açıklandı mı? (2015) – Tercihler Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG tercih sonuçları açıklandı mı? (2015) – Tercihler Ne Zaman Açıklanacak?1

TEOG Yerleştirme Tercih sonuçları açıklandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? 2015 TEOG yerleştirme sonuçları açıklanma tarihi haberimizde.
TEOG tercih sonuçlarının açıklanmasına az bir süre kaldı. Yerleştirme sonuçlarının MEB tarafından 14 Ağustos tarihinde açıklacağı belirtilmişti. Herhangi bir aksilik olmazsa belirtilen tarihte sonuçların açıklanacağı tahmin ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı! TEOG Tercihlerin bitiminin ardından adaylar TEOG yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eder oldular. MEB’in yaptığı açıklamaya göre, TEOG yerleştirme sonuçları 14 Ağustos’ta ilan edilecek.

Lise eğitimi almak isteyenlerin girmiş oldukları TEOG sınavı sonuçlarının açıklanması sonrasında adaylar eğitim görmek istedikleri liseleri tercih ettiler. 6 Temmuz’da başlayan TEOG Tercih dönemi 16 Temmuz Perşembe günü sona erdi. Zorlu bir süreci atlatan öğrenciler için şimdi de 2. Aşama başladı. 2015 TEOG Yerleştirme sonuçları öğren ve TEOG Yerleştirme Sonuçları detaylar ajanshaber.com da..Lise eğitimi görmek isteyen adayları yakından ilgilendiren MEB tarafından yapılan açıklama ile TEOG Tercih Sonuçları 14 Ağustos tarihinde açıklanacak. Adaylar geçtiğimiz günlerde yapılan TEOG Tercihleri sonrasında açıklanacak sonuçları adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul.meb.gov.tr/ resmi internet sitesinden öğrenebileceler.

2015 TEOG TERCİH VE YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

2015 TEOG YERLEŞTİRME VE TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Öğrencilerin TEOG sınavı sonrasında liselere yerleşmelerini sağlayacak olan işlemler için 6-16 Temmuz´da tercihleri alındı. Tercih sürelerinin sona ermesinin ardından MEB’in yapmış olduğu açıklamaya göre, 2015 TEOG Yerleştirme tercih sonuçları, 14 Ağustos Cuma günü ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları ise bu yıl 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve 3. Dönem nakil sonuçları 7 Eylül´de açıklanacak. Bunun dışında il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül tarihinde alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG Yerleştirmeye esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecekler. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki haklarından vazgeçmiş sayılacaklar. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için ise, 7-10 Eylül tarihlerinde istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül 2015 tarihinde eğitim öğretime başlanacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.