Anasayfa » TEOG Lise Taban Puanları Düşecek mi (2015) – Nakil 2. Tercih, TEOG puanları, Yüzdelik Dilimi, Hangi Lise, Kaç Puan

TEOG Lise Taban Puanları Düşecek mi (2015) – Nakil 2. Tercih, TEOG puanları, Yüzdelik Dilimi, Hangi Lise, Kaç Puan

TEOG Lise Taban Puanları Düşecek mi (2015) – Nakil 2. Tercih, TEOG puanları, Yüzdelik Dilimi, Hangi Lise, Kaç PuanEkran Alıntısı

TEOG lise ilk nakil sonuçlarının açıklanması sonrasında İstediği liseye yerleşemeyen öğrenciler. Yeniden nakil başvurusu yapmak için 2. Nakil dönemi başvuru tarihini bekliyorlar. 24 Ağustos 2015 pazartesi başlayacak TEOG 2. Nakil dönemi için başvuru yapacak olan öğrenciler tercih edecekleri 2015 TEOG Taban Puanları ve yüzdelik dilimi, TEOG Nakil Başvurusu boş kontenjanlar, teog lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise taban puanları düşecek mi meb, teog lise taban puanları düşer mi? TEOG lise taban puanları 2015 2016, TEOG özel lise taban puanları, 2015 TEOG Anadolu Lisesi Taban Puanları TEOG Fen Lisesi Taban Puanları ve yüzdelik dilimleri, TEOG Meslek Lisesi Taban Puanlarını merak ediyorlar. TEOG 2. Dönem Nakil Taban puanları ile ilgili detaylı bilgi ajanshaber.com sitemizde ve haberimizde.

lise taban puanları 2015 ve yüzdelik dilimleri
TEOG Lise ilk nakil sonuçlarının açıklanması sonrasında istedikleri liseye yerleşemeyen öğrenciler 2. Nakil başvurularını 24 Ağustos pazartesi günü başlayacak olan başvurular 28 Ağustos tarihinde sona erecek. 2. Nakil başvuru sonuçları 31 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak. Öğrenciler 2. Nakil başvurularını Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden yapabilecekler. 2. Dönem nakil başvurusu yapacak olan öğrenciler 2. Başvurularda taban puanlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyorlar, lise taban puanlarının düşmesi ile ilgili henüz net bir bilgi yok.
MİLLİ EĞİTİM BAKALIĞI 2015 YILI TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ
14 Ağustos 2015 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
14 Ağustos 2015 Boş Kontenjanların İlan Edilmesi
17-21 Ağustos 2015 İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Tercih Başvuruların Alınması
24 Ağustos 2015 Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
24 Ağustos 2015 Yerleşemeyen Öğrencilerin Açık Öğretim Kurumlarına Kayıtlarının Yapılması
14 Eylül 2015 2015-2016 Öğretim Yılı Açılışı
Öğrencilerin TEOG sonuçları sonrası liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak. TEOG yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, TEOG ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. 2.Nakil tercih başvuruları 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. Nakil başvuruları dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.
2015 TEOG LİSE NAKİLLERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl yapmış olduğu yeni düzenlemeler ile öğrencilerin TOEG Nakil Başvurularında 5 Tercih Hakkı olacak. Bu yıl nakil başvurusunda tek değil, 5 tercih alınacak. Öğrenciler bu tercihleri doğrultusunda Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) üstünlüğüne göre merkezi olarak bu okullardan birine yerleştirilecek. Kesin kayıtlar otomatik olarak yapılacak.
2015 TEOG’DA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK
TEOH lise tercihi yapan öğrencilerin 25 tercihinden birine bile yerleşemediği durumda sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecekler. Ancak bu öğrenciler Bakanlığın belirlediği belli tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.

Etiket: teog lise taban puanları 2015, 2015 TEOG Taban Puanları ve yüzdelik dilimi, TEOG Nakil Başvurusu boş kontenjanlar, teog lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise taban puanları düşecek mi meb, teog lise taban puanları düşer mi, teog özel lise taban puanları 2015
KAYNAK: Ajans Haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.