Anasayfa » TEOG Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır” (2015) Ne Zaman, Anadolu, Fen Liseleri Boş Kontenjan Sorgulama Öğrenme!

TEOG Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır” (2015) Ne Zaman, Anadolu, Fen Liseleri Boş Kontenjan Sorgulama Öğrenme!

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

TEOG Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır” (2015) Ne Zaman, Anadolu, Fen Liseleri Boş Kontenjan Sorgulama Öğrenme!1

TEOG Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının sonrasında Anadolu, Fen, Meslek Liseleri, Sosyal Bilimler ve Sanat İmam Hatip Liseleri, için boş kontenjan ve taban puanlar belli oldu. Tercih sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul uygulaması üzerinden sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına nakil işlemleri ile ilgili boş kontenjan ve taban puan bilgileri erişime açıldı. 2015 TEOG Yerleştirme Sonuçları açklanması sonrasında nakil işlemi gerçekleştirecek olan öğrenciler ve veliler Fen, Anadolu ve Meslek Liseleri boş kontenjanları belli oldu mu, e okul lise nakil başvurusu nasıl yapılır, Nakil basvurusu ne zaman hangi tarihte yapılacak, Lise Taban Puanları belli oldu mu, Lise kayıt tarihi ne zaman başlıyor merak ediyorlar. TEOG Nakil İşlemleri ile ilgili tüm detayları ajanshaber.com sitemizde ve haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

TEOG nakil başvuruları ne zaman başlıyor, nasıl yapılır
2015 TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK, BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUANLAR
TEOG Yerleştirme sonuçlarının 14 Ağustos tarihinde açıklanmasından sonra herhangi bir liseye yerleşen ya da yerleşemeyen öğrenciler ve velileri nakil işlemleri ve TEOG Lise Ek Tercihleri için sabırsızlanmaya başladılar. Nakil işlemi ve tercih yapacak öğrenciler TEOG Lise Boş Kontenjanlarını, TEOG Anadolu Lisesi Boş kontejanlarını, TEOG Fen Lisesi Boş Kontenjan ve taban puanlarını,TEOG Meslek Lisesi Boş Kontenjan ve Taban Puanlarını, TEOG İmam Hatip Liseleri Taban Puan ve boş kontejanlarını merak ediyorlar. Veliler ve öğrenciler TEOG Nakil İşlemleri, lise boş kontenjanları ve taban puanları ile ilgili bilgileri Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesi E-okul üzerinden e-okul.meb.gov.tr internet adresi üzeriden öğrenebilecekler.

MİLLİ EĞİTİM BAKALIĞI 2015 YILI TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ
14 Ağustos 2015 Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
14 Ağustos 2015 Boş Kontenjanların İlan Edilmesi
17-21 Ağustos 2015 İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Tercih Başvuruların Alınması
24 Ağustos 2015 Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve Kesin Kayıt
24 Ağustos 2015 Yerleşemeyen Öğrencilerin Açık Öğretim Kurumlarına Kayıtlarının Yapılması
14 Eylül 2015 2015-2016 Öğretim Yılı Açılışı
Öğrencilerin TEOG sonuçları sonrası liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak. TEOG yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, TEOG ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. 2.Nakil tercih başvuruları 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. Nakil başvuruları dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.
2015 TEOG LİSE NAKİLLERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl yapmış olduğu yeni düzenlemeler ile öğrencilerin TOEG Nakil Başvurularında 5 Tercih Hakkı olacak. Bu yıl nakil başvurusunda tek değil, 5 tercih alınacak. Öğrenciler bu tercihleri doğrultusunda Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) üstünlüğüne göre merkezi olarak bu okullardan birine yerleştirilecek. Kesin kayıtlar otomatik olarak yapılacak.
2015 TEOG’DA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK
TEOH lise tercihi yapan öğrencilerin 25 tercihinden birine bile yerleşemediği durumda sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecekler. Ancak bu öğrenciler Bakanlığın belirlediği belli tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.
TEOG NAKİL İŞLEMLERİ HIZLA YAPILACAK
MEB tarafından açıklanan TEOG Yerleştirme sonuçlarındna sonra nakil işlemleri yapacak olan öğrenciler eğiitim göremek istedikleri okulların boş kontenjanına nakil başvurusu yapabilecek. 17 Ağustos tarihinde yapılacak olan nakil başvuruları dört gün sürecek ve 21 Ağustos 2015 cuma günü sona erecek.
TEOG NAKİLLERİNDE 20 PUAN ŞARTI
TEOG nakil başvuru şartlarına Danıştay’ın da yürütmeyi durdurma kararı verdiği taban puan dikkate alınmadan puan üstünlüğüne göre, boş kontenjanlara yapılan yerleştirmelerde “-20 puan şartı” gelecek. Buna göre ilk yerleştirmenin ardından okulda boş kontenjan kalırsa en son yerleşen öğrencinin puanından ancak 20 puan daha düşük öğrenciler bu okullara nakil için başvurabilecek.
TEOG RUTİN NAKİL ARALIKLARI AYLIK YAPILACAK
2015 yılında nakil dönemi okullar açılmadan tamamlanacak. Daha önce haftada bir yapılan rutin nakilleri ise değiştirilerek ayda bir kez yapılacak şekilde değişti.

Etiket: teog nakil başvurusu ne zaman, e okul lise nakil başvurusu, teog başvurusu nasıl yapılır, teog nakil kontenjanları

KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.