Anasayfa » TEOG Lise Nakil İşlemleri Başvuru Sonuçları Bugün Açıklanacak mı? (2015) – MEB TEOG Nakil Sonuçları Sorgulama / Öğrenme!

TEOG Lise Nakil İşlemleri Başvuru Sonuçları Bugün Açıklanacak mı? (2015) – MEB TEOG Nakil Sonuçları Sorgulama / Öğrenme!

TEOG Lise Nakil İşlemleri Başvuru Sonuçları Bugün Açıklanacak mı? (2015) – MEB TEOG Nakil Sonuçları Sorgulama / Öğrenme!1

Lise yerşleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayan TEOG Lise Nakil başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı. 21 Ağustos Cuma günü sona eren Nakil başvuları sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının TEOG Sınav Takvimine göre, 24 Ağustos pazartesi günü açıklanacağı duyurulan sonuçları öğrenciler sabırsızlıkla bekliyorlar. Sonuçları merak eden öğrenci ve veliler, TEOG Lise Nakil sonuçları ne zaman açıklanacak, TEOG nakil sonuçları açıklandı mı, TEOG yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı, TEOG lise nakil sonuçlarını nasıl öğrenebilirim, TEOG Lise Nakil sonuçlarını nereden öğrenebilirim sorularının cevaplarını merak ediyorlar. TEOG nakil sonuçları ile ilgili detaylı bilgiyi ajanshaber.com sitemizden ve haberimizin ayrıntılarından öğrenebilirsiniz.
2015 TEOG LİSE NAKİL SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANACAK MI
Lise eğitimi almak isteyenlerin girmiş oldukları TEOG sınavı sonuçlarının açıklanması sonrasında adaylar eğitim görmek istedikleri liseleri tercih ettiler. 6 Temmuz’da başlayan TEOG Tercih dönemi 16 Temmuz Perşembe günü sona erdi. Zorlu bir süreci atlatan öğrenciler için şimdi de 2. Aşama başladı. Eğitim göremk istedikleri liseler için lise nakil başvurusu yapan adaylar sonuçları öğrenmek için sabırsızlanıyorlar. 2015 TEOG Lise Nakil Sonuçları Öğren ve TEOG Nakil Sonuçları detaylar ajanshaber.com da..Lise eğitimi görmek isteyen adayları yakından ilgilendiren MEB tarafından yapılan açıklama ile TEOG Nakil işlemleri Başvuru Sonuçları 24 Ağustos tarihinde açıklanacak. Adaylar geçtiğimiz günlerde yapılan TEOG Nakil başvuruları sonrasında açıklanacak sonuçları adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul.meb.gov.tr/ resmi internet sitesinden öğrenebileceler.

teog lise nakil sonuçları bugün açıklanır mı
2015 TEOG LİSE NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
Teog nakil sonuçları için geri sayım başladı. 24 Ağustos 2015 tarihinde açıklancak olan nakil başvuru sonuçlarını öğreciler milli eğitim bakanlığının sitesi e okul https://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresi üzerinden öğrebilecekler. Öğrencilerin TEOG sınavı sonrasında liselere yerleşmelerini sağlayacak olan işlemler için 6-16 Temmuz´da tercihleri alındı. Tercih sürelerinin sona ermesinin ardından MEB’in yapmış olduğu açıklamaya göre, 2015 TEOG Yerleştirme tercih sonuçları, 14 Ağustos Cuma günü ilan edildi. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları ise bu yıl 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos’ta açıklancak, 24 Ağustos´ta Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve 3. Dönem nakil sonuçları 7 Eylül´de açıklanacak. Bunun dışında il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül tarihinde alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

2015 – 2016 E- OKUL LİSE NAKİL SONUÇLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM

TEOG Nakil işlemleri Başvuru Sonuçları 248 Ağustos tarihinde açıklanacak. Adaylar geçtiğimiz günlerde yapılan TEOG Nakil başvuruları sonrasında açıklanacak sonuçları adaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul.meb.gov.tr/ resmi internet sitesinden öğrenebileceler.

E OKUL KAYIT YAPTIRMA

TEOG Lise Nakil işlemleri yaptırmak isteyen öğrenciler, eğitim göremk istedikleri devlet okulunda boş kontenjan olursa ve puanlarınız yeterse, nakil döneminde başvuru yapabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl gerçekleştireceği bu uygulama ile liselerindeki yığılmaları önlemeyi hedefliyor. Bu nedenle bu yıl bir ilk olarak özel okula kayıt tarihlerini öne aldı. Eğitim uzmanları ise ailelerin ve öğrencilerin iyi düşünerek, kafasında soru işaret kalmayacak şekilde karar vermesinden yana. TEOG Yerleştirme sonunda tercihlerine göre bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca boş kalan kontenjanlar için il/ilçe sınırları içerisinde 5 (beş) tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre 24 Ağustos 2015 tarihine kadar merkezi yerleştirme sistemi ile yerleştirilecektir.

Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, öğrenci velisi tarafından 24 Ağustos 2015 tarihine kadar yapılacaktır. Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak olup sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile
bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

E-Okul ile lise boş kontenjan sorgulamak mümkün iken, TEOG sınavı sonrası 9.sınıflar ve dönem başlamadan önce 10. 11. ve 12. sınıflar lise nakil işlemleri için hangi lisede ne kadar boş kontenjan olduğunu öğrenmek için E-Okul sisteminden faydalanabiliyorlar.
2015 TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için ise, 7-10 Eylül tarihlerinde istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül 2015 tarihinde eğitim öğretime başlanacak.TEOG Yerleştirmeye esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecekler. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki haklarından vazgeçmiş sayılacaklar. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

TEOG Yerleştirme sonuçları yarın açıklanır mı sorusunun cevabı olarak, Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim takvine göre TEOG Yerleştirme sonuçları 14 Ağustos Cuma günü açıklanması belkeniyor.

Etiket: TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak, teog nakil sonuçları açıklandı mı, teog lise nakil sonuçları nasıl öğrenilir, teog lise naskil sonuçları neden öğrenilecek, teog nakil sonuçları sorgulama
KAYNAK: Ajans Haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.