Temizlik İşçisi, İhbar Ettiği Kardeşinin Çöp Evini Temizledi

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Temizlik İşçisi, İhbar Ettiği Kardeşinin Çöp Evini Temizledi

Bursa’nın merkez Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanı Nurettin Ç., çöp biriktiren kız kardeşini defalarca ikaz etmesine rağmen başaralı olamayınca çareyi ihbar etmekte buldu.

Hüdavendigar Mahallesi’ndeki çöp eve belediye temizlik görevlileri ve zabıta ekipleriyle gelen Nurettin Ç., kız kardeşinin yaşadığı çöp evi mesai arkadaşlarıyla birlikte temizledi.

işçi3

“BUNLAR SANA YAKIŞIR MI?”

Mahalle Muhtarı Mustafa Pala, çöp evin sahibi Nurcan Ç.’yi, “Sana yenisini alacağım, at bunları. Buraya bir masa koyalım, otur bahçende çayını iç. Bunlar senin gibi güzel bir kıza yakışır mı” diyerek ikna etmeye çalıştı. Muhtarın ve abisi Nurettin Ç.’nin ısrarları ile güçlükle ikna edilen Nurcan Ç., sonunda evdeki eşyaların atılmasına müsaade etti.

işçi1

TADİLAT YAPILACAK

Nurcan Ç.’nin 10 yıla yakın süredir çöp biriktirdiğini belirten Pala, “Ev temizlendikten sonra hayırsever bir vatandaş tadilat yaptıracak. Bu temizlikten sonra daha iyi olacağını düşünüyorum. Mahallemiz adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

işçi

“EŞYALARI GERİ TAŞIDI”

Bir mahalle sakini ise çöp evin daha evvel de temizlendiğini, ancak temizlik işçileri gittikten sonra Nurcan Ç.’nin atılan eşyaları yine eve taşıdığını söyledi.

Mahallelinin ve temizlik görevlisi ağabeyin ihbarı ile gelinen ev, temizlik görevlilerininsaatler süren çalışmalarıyla boşaltıldı. İki kamyon dolusu çöp çıkan ev daha sonra belediye görevlilerince ilaçlandı.

 


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.