Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

TECRÜBE EDİLMİŞ HASSALARDAN BİRİ DE SALÂT-I NÂRİYYE’DİR

Salât-ı nâriyye’yi hasta üzerine okumakta hastalık ve acıları giderme ve dindirme gibi bir ferahlık vardır. Sar’alı ve deli üzerine okunduğunda da aynı te’siri mevcuttur. Cenâb-ı Hak hastayı, sar’alı ve deliyi bu salât-ı nâriyye’nin bereketiyle şifâ- landınr.

«Allah’ım! Kâmil bir salât ve tam bir selâm ile Efendimiz Muhammed’e rahmetini indir. O Muhammed (SA.V.) ki, düğümler onunla çözülür, üzüntü ve sıkıntılar onunla giderilir, ferahlığa kavuşulur, ihtiyaçlar onunla yerine getirilir, arzulanan şeylere onunla ulaşılır, güzel bir sonuca (ömrün nihayetine) onunla erişilir. Bulutlardan O’nun güzel yüzü hürmetine yağmur talep edilir. Salât ü selâm her an ve her nefes sana malûm şeylerin sayısınca O’na da, O’nun hânedan ve yâranla- rma da olsun!.» Bunu ya kendisi veya başkası hastanın üzerine okur; sar’- alıya okuyup üfler. Sayı olarak: 4444 defa okunur. İleride bunun hassalanndan söz edeceğiz, inşâallahü teâlâ.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

KİPHOSURİDA

Karın bölütleri az çok bir bütün oluşturan, ayakları kıskaç biçiminde son bulan deniz eklembacaklıları takımı. ...