Anasayfa » Suriye’de pazar yerine hava saldırısı

Suriye’de pazar yerine hava saldırısı

Suriye’de pazar yerine hava saldırısı30801158

Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının, ülkenin kuzeybatısındaki muhaliflerin denetiminde olan İdlib’de pazar yerine düzenlediği saldırıda 30 sivilin öldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi’nden (SRGC) yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçağının muhaliflerin kontrolünde olan İdlib kent merkezindeki pazar yerine düzenlediği saldırıda 30 sivilin yaşamını yitirdiği ve onlarca kişinin de yaralandığı belirtildi.

Hayatlarını kaybedenler arasında kadın ve çocukların da olduğu ifade edilen açıklamada, bazı yaralıların durumunun ciddi olduğu ve kentteki sahra hastanesinde tedavi altına alındığı vurgulandı.

Fetih ordusunun İdlib’in güneybatı kesimlerinde ilerlemesi ile Fua ve Kafrayya köylerine saldırması üzerine rejim güçleri muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere havadan saldırıyor.
Şam rejimine ait bir uçak, İdlib’in kuzeybatısında bir pazar yerini vurdu. 30 kişinin öldüğü saldırıda bir sivil, motorunun üzerinde hayatını kaybetti.
KOALİSYON GÜÇLERİ SİVİLLERİ ÖLDÜRDÜ
Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İdlib’e bağlı Atme kasabasında ise dün akşam ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Ceyş’ul Sunne ve Nusra Cephesi’ne ait karargah ve silah üretim atölyelerine dün akşam düzenlediği hava saldırısında aralarında kadın ve çocukların da olduğu onlarca kişi öldü ve yaralandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.