Suriye bombaladı: 48 yaralı 7 ölü

Haber |Suriye bombaladı: 48 yaralı 7 ölü | Haberhaber

 

Suriye Hava Kuvvetlerine bağlı uçaklar, Halep’in Azez, Mera ile Telrıfat ilçelerine hava saldırısı düzenledi. Türk sınırına yakın yerleşim birimlerine düzenlediği hava saldırısında yaralanarak Kilis’e getirilen 55 Suriyeli’den 7’si hayatını kaybetti.
Saldırıda çok sayıda kişi hayatını kaybederken, yaralılar Kilis’e getirilmeye başlandı. Suriyeliler yaralıları özel araçları ile Kilis’e getirilirken, hastane önü ve içerisi ana baba gününe döndü.
Suriye Hava Kuvvetleri’ne bağlı askeri uçaklar, öğle saatlerinde Halep’in Azez, Mera ile Telrıfat ilçelerine hava saldırısı düzenledi. Saldırıda yaralanan 55 kişi, Kilis Devlet Hastanesi’ne getirildi. İlk belirlemelere göre yaralılardan 7’si hayatını kaybetti. Yaralıların büyük bölümünün durumunun ağır olduğu ve bu yaralıların Gaziantep, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adana’ya sevk edildiği bildirildi.
Hastaneye çok sayıda yaralı gelmesi üzerine uzman doktorlar da hastaneye çağrıldı. Sağlık çalışanları yaralılara müdahale ederken, AK Parti Kilis Milletvekili Opr. Dr. Fuat Karakuş hastaneye gelerek Başhekim Opr. Dr. Erşan Öztin ile yetkililerden bilgi aldı.
Hastanede geniş güvenlik önlemi alınırken, ölü ve yaralı sayısının artabileceği bildirildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*