Sultanbeyli’de bomba sonrası ateş açıldı çatışma çıktı: 1 polis şehit, 2 terörist öldürüldü

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Sultanbeyli’de bomba sonrası ateş açıldı çatışma çıktı: 1 polis şehit, 2 terörist öldürüldü30774415

Sultanbeyli’de saldırı düzenlenen polis merkezinin önünde inceleme yapan polislerin üzerine teröristlerce ateş açıldı. Açılan ateş sonucu bir vatandaş kolundan yaralandı. Polis açılan ateşe anında karşılık verdi. Çatışmada bir polis şehit olurken, iki terörist ölü olarak ele geçirildi. Şort giyen teröristlerden biri öldürülmeden hemen önce ateş açarken görüntülendi.

Sultanbeyli’de gece saatlerinde bomba yüklü araçla saldırının düzenlediği Fatih Polis Merkezi önünde önlem alan güvenlik güçlerine teröristlerce 06.45 sıralarında ateş açıldı.
SULTANBEYLİ’DE POLİS MÜDÜRÜ ŞEHİT OLDU

Polisin anında karşılık vermesiyle silahlı çatışma çıktı. Çatışma anları kameralara da saniye saniye yansıdı.

TERÖRİST ÖLDÜRÜLMEDEN DAKİKALAR ÖNCE BÖYLE ATEŞ EDİYORDU
1 POLİS ŞEHİT OLDU
Ekipler, zırhlı araçlarla ara sokaklara girerek teröristleri yakalamak için çalışma başlattı. Çıkan çatışmada İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit oldu.
Sultanbeyli’deki saldırıyla ilgili gündüz fotoğrafları

BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, BİR TERÖRİST ELİNDE BOMBA PATLAMASI SONUCU ÖLDÜ

Sultanbeyli’de Fatih Polis Merkezi’ne yönelik bombalı saldırının ardından gece başlayan gerginlik sabah saatlerinde de devam etti. Bombalı saldırı düzenlenen polis merkezinde inceleme yapan polislere teröristler silahlarla saldırdı.

Vali Şahin’den saldırılar hakkında önemli açıklama
Çıkan çatışmada sıcak dakikalar yaşandı. Özel harekat polisleri 2 teröristten birini çatışma sırasında öldürdü. Diğeri ise elinde bombanın patlaması sonucu öldü. Polisin sokaklarda aldığı önlemler, özel harekat polislerinin siper almaları ve ateş etmeleri ile çatışma sırasındaki silah sesleri kameralara yansıdı. (CİHAN)
Fatih Polis Merkezi yakınında önlem alan güvenlik güçlerine çevreden ateş açıldı. Polisin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Teröristin silahla saldırı anı kameralara böyle yansıdı… Fotoğraf: AA
Polisin düzenlediği operasyondan bir kare
Operasyonun ardından 2 terörist ölü olarak ele geçirildi

İNCELEME SÜRÜYOR
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sultanbeyli’de bu sabah yaşanan çatışma yerinde incelemelerde bulundu. Saat 10.30 sıralarında bir teröristin öldürüldüğü çatışma yerine gelen Cumhuriyet Savcısı yaptığı incelemelerden sonra olay yerinden ayrıldı. Polis ve Olay yeri inceleme ekipleri ise çatışmanın çıktığı yerdeki çalışmalarını sürdürüyor.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.