Su Konulduğu Kabın Şeklini Alır; Aşık Maşuğun…

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Su Konulduğu Kabın Şeklini Alır

Su Konulduğu Kabın Şeklini Alır

Su Konulduğu Kabın Şeklini Alır

Aşk, suyun halleridir. Buz gibi bir kalple dolaşırken birden karşınıza biri çıkar;her gördüğünüze eridiğiniz. Buzdan suya…

Bir süre sonra hayaller dürter, şeytan dürter, nefs dürter, alışkanlıklar derken toplumdan aldığınız örnekler hatta toplumun kendisi dürter;erimişsinizdir bir kere, geriye gaz/ buhar olmak kalır. Akıl baştan gitmese de dumanlanır. Su’dan buhara.

Dumanlı akıl zordur cefa verir amma en çok cefayı da kendi çeker zira aklı dumanlı olanın ayakları habire takılır habire düşer. Düşmeler can yakar. Çıkmaz sokağa arabayla girenler bilir ki sokaktan çıkmanın tek yolu geri vitestir. Geldiğin yolu geri geri gideceksin maksat çıkmazdan çıkmak. Gazdan/buhardan suya.

Eğer ki sevdim sanmışsanız; gazdan/buhardan suya ardı sıra buza dönersiniz ki bazen gazdan/buhardan direk buza dönüşenler olduğu da bilinmektedir.

Eğer gerçekten sevmişseniz aklınız zaman zaman dumanlansa da suyun sıvı formunda tam da SU dediğimiz kıvamda çark edersiniz.  Buzdan suya, sudan gaza eviren kabınız neyse,  artık onun şeklindesiniz… Biz buna aşk diyoruz.

Maşuk – ki biz ona kap deriz – suyun her sıcaklıkta her formda illa biraz buharlaştığını biliyor ise… biz buna ‘budur’ deriz.

Lütfedip bu yazıyı okuyanlara küçük bir not: HESAPLARINIZ VARSA YA DA KİBİRLİ İSENİZ SİZ ‘SU’ DEĞİLSİNİZ. HESAPLAR VE KİBİR SUYUN RENGİNİ BOZAR VE NE KADAR İDDİA EDERSENİZ EDİN RENKLİ SIVIYA SU DENMEMEKTEDİR.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Bir yorum

  1. ben suyum 🙂 Teşekkürler çok güzel bir anlatım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.