Steigenberger’in yeni markası Türk’e emanet

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Steigenberger’in yeni markası Türk’e emanet1

85 yıllık Avrupalı turizm şirketi Steigenberger, yeni bir otel markası oluşturdu. Alman dev, Jaz in the City adını verdiği markanın kaptan köşkünü Türk turizmci Hasan Yiğit’e emanet etti

Uluslararası turizm şirketleri Türkiye’de otel açmak için adeta yarışa girerken, birçok küresel firma da yönetim koltuğunu Türkler’e emanet ediyor. Özellikle Ortadoğu’da hemen hemen her otelin kaptan köşkünde Türkler oturuyor. Lüks otelcilikte Avrupa’nın en köklü firmalarından olan Steigenberger Hotels, yeni markasını da Türk yöneticiye emanet ettiğini açıkladı. Alman devi üçüncü markası Jaz in the City’yi Türk turizmci Hasan Yiğit’e emanet etti.

10 ÜLKEDE 111 OTELİ VAR
Steigenberger Hotels’in CEO’su Puneet Chhatwal, Jaz in the City’nin dinamik bir otel zinciri olacağını dile getirerek Hasan Yiğit’in markanın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini üstleneceğini söyledi. Chhatwal, “Jaz in the City ile yakında 8 otel açacağız. İlk adımı Hollanda ve Almanya’da atacağız” dedi. 1930’da temeli atılan markanın bir diğer kolu ise IntercityHotel. 10 ülkede yatırımı bulunan şirketin 7 binden fazla çalışanı var. 3 kıtada 111 oteli olan Steigenberger, Türkiye’de de faaliyette. Alman devi, İstanbul Maslak’taki meşhur Sheraton Oteli’ni ‘Steigenberger Hotel’ adıyla işletiyor.

DUBAİ EMİRİ DE İSTEDİ
Türk turizmcilere emanet edilen markalar arasında dikkat çeken diğer firma ise Dubai Holding olmuştu. Dubai Emirliği’ne ait otel zinciri kurmak üzere harekete geçen Emir Mohammed bin Rashid Al Maktoum, sahibi olduğu Dubai Holding çatısı altında Venu Hotels markasını oluşturdu. Venu’nun başına da birçok otelde üst düzey yöneticilik yapan Mehmet Balçık’ı geçti.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.