Kategoriler
Telefon İncelemeleri

Sony Xperia Z6 Ne Zaman Çıkacak? – Z6 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri – Fiyatı, Fiyatları Ne Kadar

Sony Xperia Z6 Ne Zaman Çıkacak? – Z6 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri – Fiyatı, Fiyatları Ne Kadar

Sony Xperia Z6 ne zaman çıkacak ve fiyatları ne kadar diye çok soruluyor. Z6’nın çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı hakkında en doğru bilgiler

Teknoloji meraklıları tarafından uzun süredir beklenen telefonlar arasında Sony Xperia Z6 da yer alıyor. Hakkında merak edilen birçok konu olan telefon için cevabı en merak edilen Sony Xperia Z6 ne zaman çıkacak sorusu oluyor. Çıkış tarihi hakkında bilgi edinmek isteyenlerin sayısı her gün artarken Z6 özellikleri de çok konuşuluyor. Su geçirmeme özelliği taşıyan Sony Xperia telefon modelleri çok rağbet görüyor. En çok satan telefonlar arasında olan bu modellere yenisini eklemek isteyen Sony firmasının bir sonraki hamlesi Sony Xpera Z5 Premium telefonu olacak. Fakat Sony Xperia Z6 şimdiden kendisinden sıklıkla bahsettiriyor. Xperia Z6 fiyatı ile ilgili bilgiler almak isteyenler için tüm detaylar Ajanshaber.com’da.

SONY XPERİA Z6 ÇIKIŞ TARİHİ

Teknoloji dünyasında attığı her adımla büyük yankılar uyandıran Sony şirketi, Sony Xperia Z6 isimli telefonunu satışa sunmak için hazırlıklara başladı. Sony Xperia Z6 modelinden önce şirketin dünyada 4K ekranlı ilk telefon olan Z5 Premium modelini çıkartması beklense de, Sony şirketinin Z6 modeli de sabırsızlıkla bekleniyor. Sony Xperia Z6 ne zaman çıkacak sorusuna cevap arayanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Sony Xperia Z6çıkış tarihi henüz belirlenmemiş olsa da çok merak ediliyor. Şirketin Sony Xperia Z5 Premium modeline uygulayacağı sıradışı özellikler sayesinde, Sony Xperia Z6 özellikleri de çok merak edilmeye başlandı.

Göz kamaştıran Xperia Z6, teknoloji meraklılarına inanılmaz özellikler sunacak. Sony Xperia Z5 Premium modeline uygulanan 4K ekran sonrasında, Z6 modelinde de yüksek çözünürlük sağlayan bu ekranının Z6 modelinde de kullanılması bekleniyor. Xperia Z6 modelinin özellikleri ile ilgili sızıntılar basına yansımayan başladı. Modelin ram ve şirketin kendi ürettiği kamera konusunda meraklıları şaşırtması bekleniyor. Sony Xperia Z6 modelinin 5GB Ram ve 33 megapiksel kamera gibi sıra dışı özellikler ile karşımıza çıkması bekleniyor. Sony Xperia çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi henüz basına yansımamıştır. Fakat modelin Sony Xperia Z5 Premium modelinden birkaç ay sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

SONY XPERİA Z6 ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Basına yansıyan bilgilere göre Xperia Z6 5 GB ram, 5.2 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran, f/2.0 değerinde Exmor RS DRAM sensörlü, OIS destekli 33 Megapiksel kamera ve Snapdragon 820 yonga seti özelliklerine sahip olacak. Xperia Z6’nın 6.7mm inceliğe sahip olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Beklenen modellerden olan Xperia Z6’nın küçük kardeşi Xperia Z6 Compact ise; 4 GB RAM, 4.7 inç büyüklüğünde Full HD ekran, Snapdragon 820 yonga seti ve 7.9mm incelikte piyasaya sunulması bekleniyor. Xperia Z6 ve Xperia Z6 Compact modellerinin bu yılın Mayıs ayında tanıtılacağını belirtiyor. Xperia Z6 Premium modellinin olup olmayacağına ilişkin bir bilgi ise henüz mevcut değil. Google’ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile RAM tüketimini minimuma indirmesi, 2 GB RAM’li telefonların bile akıcı çalışmasını sağlıyor. Sony Xperia Z6 fiyatı konusunda ise basına yansımış herhangi bir bilgi mevcut değildir. Tanıtılmasına bile tahmini iki ay olan modelin tahmini fiyatı 4000 TL üzerinde olacak gibi gözüküyor. Sony firmasının çıkarmış olduğu önceki modellerin piyasaya çıkış fiyatlarına bakıldığında, modellerin oldukça cep yaktığını tahmin edebilirz.

 

Kaynak: Ajans Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.