Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Son depremler vatandaşlarda panik yarattı

Son depremler vatandaşlarda panik yarattı1

23 ve 24 Ağustos tarihlerinde Adana, Hakkari ve Yalova’da çeşitli sarsıntılar meydana geldi. Can ve mal kaybına yol açmayan son depremler hissedildiği bölgelerde kısa süreli endişeye sebep oldu.

Adana 30 Ağustos’ta sarsıldı. Adana’da meydana gelen son deprem, vatandaşları korkuttu. Kandilli Rasathanesi’nden gelen bilgiye göre depremin şiddeti 2.6 oldu. Öte yandan depremde herhangi bir can ya da mal kaybı meydana gelmedi. Akdeniz’deki son depremin merkez üssü ise Ilıca-Kozan oldu.

Diğer yandan 24 Ağustos sabahı da Yalova’da artçı sarsıntı meydana geldi. Yalova’daki son depremlerin ardından vatandaşlar panik yaşadı. Saat 05.12’de 2.0, 06.30’da

2.0 ve 06.35’te meydana gelen 1.6 şiddetindeki depremlerin ardından vatandaşlar panik oldu. Yalova’daki son depremlerin merkez üssü Ortaburun-Çınarcık oldu.

Van ve Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 50 dakika arayla 2 deprem meydana geldi. Can ve mal kaybına yolaçmayan depremler hissedildiği bölgelerde kısa süreli endişeye neden oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki deprem saat 21.44’te meydana geldi. Merkez üssü Şemdinli’nin Anadağ Köyü olan depremin büyüklüğü Richter ölçeğine göre 3.9 olarak kaydedildi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Şemdinli ilçe merkezi ve çevre köylerde de hissedildi.
Van’daki deprem ise saat 22.34’te meydana geldi. Merkez üssü Van Gölü olan ve Richter ölçeğine göre 2.7 büyüklüğündeki deprem yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldi. Depremlerde can ve mal kaybı olmadı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.