Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SMS 22 yaşında!

SMS 22 yaşında!

Bundan tam 22 sene önce Friedhelm Hillebrand ve ekibinin tasarlayıp hayatımızın bir parçası haline getirdiği SMS şimdilerde çok da popüler değil. Kısa bir süre önce SMS’in yerini daha kullanışlı, kolay ve daha ucuz yollar olan bir kaç uygulama aldı. Her ne olursa olsun şirket yöneticileri bile SMS teknolojisinin bu kadar tutulacağını düşünmüyorlardı. Başarılı bir yatırıma imza attılar ve hayatımızı kolaylaştırdılar diyebiliriz.

 

(Mynet) SMS, 1985 yılında geliştirilmeye başlandı. İlk kullanımı ise 15 karakterlik bir Noel kutlaması mesajıydı. Bu mesajı da 1992 yılında Neil Papworth, Richard Jarvis’e gönderdi. O zamanlar Hillebrand 160 karakterlik bir yazının yeterli bir harf sınırı olduğunu düşünüyordu. Şuanda da 160 karakter hala aktifliğini sürdürüyor. 22 yıldır her yıl milyarlarca SMS gönderiliyor. SMS teknolojisi şuanda kullandığımız WhatsApp, Viber ve Line gibi mesajlaşma uygulamalarına da ön ayak oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.