seo optimizasyon
adım seo

Sitenizin Seo ve Google PR Değerini Yükseltmek İçin Tavsiyeler

Sitenizin Seo  ve Google PR Değerini Yükseltmek İçin Tavsiyeler

seo tavsiyeler

seo tavsiyeler

Sitenizin Google Page Rank’ini yükselttiği kanıtlanmış faktörler, buradaki yazıda belirtilmiş olup tarafından Türkçe’ye çevrilmiştir.Aşağıdaki liste, sayfanızın arama motoru optimizasyonunu yaparken elinizin altında bulunması gereken bir checklist (kontrol listesi)’dir. Burada belirtilen öğelerin hepsi, sayfanızın Google nezdindeki değerini (PR) artıracak özelliklerdir. Yazarının da belirttiği üzere, suistimal edilerek kullanıldıklarında, sitenizin değerini olumsuz etkileyeceklerdir.Sayfanızı optimize ederken kullanabileceğiniz kontrol listesiAnahtar Kelimeler
Google, daha adil bir sosyal medya sitesi sebebidir. Yardımcı olabilecek bir araçtır bir Web sitesinin Google’nın arama motoru sıralamasını artırmak olabilir.

 

Google Plus, değişiklikleri ve güncelleştirmeleri sinek kuşu tanıtılan Google algoritması ile ayrılmaz bir parçası olan herhangi bir online pazarlama ve SEO stratejileri blogcular, Web yöneticileri ve internet pazarlamacıları haline gelir.

 

Gerçekten Google Plus nedir?

 

Google, hizmet sosyal bağlanma, iletişim ve Web sitenizin yeteneği yüksek sıralaması üzerinde arama yapmak için tasarlanmış olan insanlar olarak açıklar. Burada size nasıl SEO Google + ile artış göstermektedir.

 

4 İpuçları Google Plus üzerinde içerik alaka kurmak için

 

Blogger ve içerik pazarlamacılar kendi yazarlık içeriklerini ilişkilendirmek için Google Plus profilleri kullanın. Yüksek kaliteli yazarak, iş kategorisine ait konularda içerik niş içinde bir otorite olarak tanımlamak için arama motoru yardımcı olacaktır. İçerik her zaman nerede, yazarlık yapmaya çalışıyorsanız, iş niş belirlemek arama motoru yardım etmek iş sanayi ile ilgili olmalıdır.

 

Google Plus temel amacı sosyal ağlar için kaliteli içerik yayın entegre ederek kullanıcı deneyimini geliştirmektir. Bu içerik alakalı, doğru ve yarar-in senin okuyucu için güncelleştirilmiş bir tane olmalıdır gerektirir.

 

Google Web yöneticileri arama motoru yazarlık ve iş sanayi alanı belirlemek amacıyla, içerik alaka üzerinde arama oluşturmak için aşağıdaki ipuçları sunuyoruz:
•Optimize Google Plus profil. Google Plus profilinizi sizin takipçileri için daha fazla açığa yapmak için optimize etmek önemlidir. Mümkün olduğu kadar Google Profilinizden profil resmi (kimse anonim bir Google artı yazar takip etmek gibi), Web sitesi URL, iş bilgi ve açıklama ekleme gibi tüm gerekli alanları doldurun. Eğer sen Google Plus güvenilirliğini artırmak için Google tarafından doğrulanmış olsun sayfanız olabilir.
•Birden Google Plus sayfanıza sitenize ve sosyal uzantıları. Ekleyerek Google Plus sayfanızı doğrudan Web sitenizde arama motoru sitenizi Google Plus profil ilişkilendirmek için kolaylaştırır. De sosyal uzantıları olarak Adwords kampanya kodu bağlanmak ve kod pasajını sayfanız için kullanın. Google Plus rozet veya + 1 düğmesini kullanarak da sosyal bağlantıları izleyin ve Web sitenize, yazarlık tanımlamak kolaylaştırmak.

 

Nasıl Google Plus-ebilmek artmak senin SEO
•Mürekkep yüksek kaliteli içerik gönderme tutarlı. İnsanlar sürekli onlarla onlar yararlı bulmak yüksek kaliteli içerik göndererek bağlanmak mümkün olup olmadığını takip olasılığı daha yüksektir. Son derece alakalı içerik yazarak, arama motoru sorguları yüksek sıralaması Google web arama ve Google Plus arama sonuçları üzerinde bile ulaşmada yardımcı olabilir.
•Elektrik dinamik olarak ilgi çekici içerik. Yazınızı ilgi çekici olmak için sizin okuyucuların kendi sorunlarına çözüm sunuyoruz. Google Plus sayfanızı konuşmaları hakkında yorum kolayca içerik, yapım o daha alakalı onların ihtiyaçlarına ve de arama motoruna bağlanmak için okuyucu yardımcı olur.

 

Google Plus sayfa ve parçacığı oluşturma

 

Yardımcı olmak daha da yazarlık için popüler arama motoru, Google Plus pasajı optimize etmek gerekir. Bu sırada çok önemli, Google Plus sayfanıza trafik çekmek olacaktır. Google Plus pasajı arama sonucunda, Google Plus sayfa görüntü içeriğinizi yanında gösterir. Web kullanıcıları, pasajı çevrelerinden doğrudan Google Plus sayısı da hemen bulabilirsiniz.

 

Nasıl Google Plus-ebilmek artmak senin SEO

 

Senin pasajı en iyi duruma getirme elde yararları şunlardır:
•Building daha fazla güvenilirlik ve içerik ve yazarlık profesyonellik.
•Sitenizin daha fazla tıklama teşvik ve takipçilerinin sayısı büyümek web kullanıcılarının dikkatini çekmek.
•Sitenizin da kendi kişisel marka oluşturmak için iyi bir araç olabilir.

 

Tüm bunlar yardımcı olabilir arama motoru Google Plus yazarlık popülerlik online üzerinden Web sitenizin sıralaması artırmak.

 

Nasıl Google + 1 butonuna arama sıralamasında artırmak için

 

Google + 1 düğme Google Plus profilinizle birlikte başka bir araç temin eder. Facebook Like button aşina iseniz, Google + 1 daha iyi ama benzer bir şekilde çalışır.

 

Düğmeyi kolayca onların sosyal medya ağları ve diğerleri düğmesini içerik ne kadar soğuk olduğunu ifade etmek için teşvik etmek için kendi içerik paylaşımı Faydaları kullanıcılara sunuyor. Bu Web sitesi trafiğini önemli ölçüde artırabilir ve kendi arama sıralaması artırmak yardımcı olur. Bir web kullanıcı, Google + 1 butonuna tıkladığında içerik ağları için paylaşımı bir yoludur. Düğme gönderir paylaşımı daha fazla kişi sinyalleri alakalı ve başkalarına değer paylaşımı içerik arama motoru. Bu senin yazarlık arama motoru hesaplamalarda bir destek veriyor.

 

Kullanımı

1. -Önemli- URL’de anahtar kelimelerin bulunması

 

En baştaki kelime en önemlidir. Sonraki kelimeler sırayla daha az önem arzeder.

2. -Önemli- Alan adında anahtar kelimelerin bulunması

Anahtar kelimeler sayfa adında kısa-çizgiyle-ayrılmış şekilde bulunmalıdır.

Header alanındaki anahtar kelimeler

3. Title alanında anahtar kelimelerin bulunması

Anahtar kelimeler başlangıçta bulunmalıdır. Title tag’i 10-60 karakter olmalı ve özel karakterler içermemelidir.

4. Description Meta Tag alanında anahtar kelimelerin bulunması

Bu alan sitenin ana teması hakkında fikir verir. 200 karakterden kısa olmalıdır. Google her ne kadar bu alana güvenmese de, sıklıkla kullanmaktadır.

5. Keyword Meta Tag alanında anahtar kelimelerin bulunması

Bu alan sitenin ana teması hakkında fikir verir. 10 kelimeden az olmalıdır. Bu alanda yer alan her kelime sitenin body alanında en az bir kez yer almalıdır. Yer almazsa Google tarafından alakasız içerik olarak algılanır.
Bu alanda herhangi bir kelime, bir sözcük grubu içinde yer alsa bile iki kereden fazla Keyword Meta Tag’i içinde iki kereden fazla yer almamalıdır. Aksi durumda spam olarak algılanır. Google dışındaki arama motorları bu alanı kullanmaktadırlar.

Body alanında anahtar kelimeler

6. Body alanında kelime yoğunluğu
%5-20(tüm anahtar kelimelerin sayısı/tüm kelimelerin sayısı). Bazı arama motorları bunu konu duyarlılığı olarak raporlamaktadırlar. Anahtar kelimelerin yoğunluğunun spam olarak algılanma eşiği konudan konuya değişmektedir.

7. Tekil kelime yoğunluğu
%1-6 (her kelime/toplam kelime sayısı)
8. -Önemli- H1, H2, H3 ile işaretlenmiş anahtar kelimeler
Hx şeklindeki etiketler uygun şekilde kullanılmalıdır.
9. Anahtar kelimelerin Font Büyüklükleri
Strong etiketi bold etiketi gibi, italik yazılar üzerinde vurgu yapılmış gibi algılanır.
10. Anahtar kelimelerin yakınlığı (2′den fazla anahtar kelime varsa)
Anlam olarak en yakın kelimeler en iyi kelimelerdir.
11. Kelimelerin cümle içindeki sırası
Kelimelerin sayfa içindeki sıralanışı, aramalarda listelenen kelime sıralanışı ile aynı olmalıdır. Uygun sıralanışı bulmak için aranması muhtemel kelime gruplarını tahmin edin, ve anahtar kelimelerinizi buna göre sıralayın.
12. Anahtar kelimelerin önceliği (sayfa içinde anahtar kelimeler hangi sırada geliyor)
Anahtar kelimeler sayfanın en üst kısımlarında, bold (koyu) etiketiyle, büyük fontlarla yazılmalıdır.
Diğer alanlardaki anahtar kelimeler
13. Resimlerin Alt etiketindeki anahtar kelimeler
Buradaki anahtar kelimeler, resmi açıklar nitelikte olmalıdır. Bu alanda spam yapmamak gerekir. (Bu alanın etkisi, sayfanın toplam optimizasyon skoru içerisinde yer alır)
14. Sitenin alt sayfalarına olan bağlantılar içindeki anahtar kelimeler(anchor metni)
Sitenin diğer sayfalarına link verilirken, linkler içerisinde anahtar kelimeler kullanılmalıdır.
Navigasyon-Site içi linkler15. Sitenin sayfalarının linklerindeki anahtar kelimelerSite içi sayfaların linkleri anahtar kelimeler içermelidir. Linki verilen sayfanın dosya adı da anahtar kelimeler içerebilir. Kısa çizgilerle ayrılmış dosya adları kullanılmalıdır. Ancak dosya adları çok uzun tutulmamalıdır, dosya adında en fazla 3 kısa çizgi bulunmalıdır.16. Site içi linklerin hepsi geçerli linkler mi?Site içi tüm sayfalara verilen linklerin geçerli olup olmadıklarını mutlaka kontrol edin. Bu linkteki aracı kullanabilirsiniz.17. Verimli – Ağaç Tipi HiyerarşiSite içindeki herhangi bir sayfaya 2 tıklama ile ulaşılabildiğinden emin olun. 4 tıklamadan daha derindeki sayfalar kabul edilemez.

18. Site içi linkleme

Alt seviye sayfalar arasında uygun şekilde linkler verilmesini sağlayın.

Navigasyon-Dışarı Linkler

19. Site dışına verilen linkler anahtar kelimeler içeriyor mu?

Google Patentli √- Sadece kaliteli sitelere link verin. Link çiftliklerine bağlantı vermeyin. Bu türlü linkler sitenizin değerini düşürebilir. Ne yazık ki dışarı verdiğiniz linklerin kalitesini kontrol etmek için gerekli zamanı ayırmalısınız. Bu linkler sizin sorumluluğunuzdadır.

20. Dışarı verilen linkler için Anchor metni

Google Patentli √- Bu metinler konu ile alakalı ve açıklayıcı olmalıdır.

21. Linklerin zamanla sabit kalması

Google Patentli √- Dışarı verdiğiniz linkler zamanla kırık ya da ulaşılamaz hale gelmemelidir.

22. Dışarı verilen linkler geçerli mi?

Dışarı verdiğiniz linkleirn geçerliliğini zaman içerisinde düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

23. Toplamda en fazla 100 dış link

Google, maksimum dış link sayısının 100 olması gerekt
iğini söylese de, bu sayının 2 ya da 3 katını da kabul ettiğini biliyoruz.

Sayfa üzerindeki Diğer faktörler

24. Alan Adı Uzantısı, En üst Seviye Alan Adı(Top Level Domain)

.gov uzantılı siteler, statüsü en yüksek sitelerdir.
.edu uzantılı siteler, yüksek statülü sitelerdir.
.org uzantılı siteler, yüksek statülü sitelerdir.
.com uzantılı siteler, spam ve suistimal siteleri için en çok kullanılan sitelerdir ve Google en çok bu siteleri tetkik eder.
Artık .info uzantılı siteler de gayet yüksek PR değerleri alabiliyorlar.

25. Sayfa Boyutu

Çok özel durumlar dışında sayfa boyutunun 100 Kb’ı aşmamasına özen gösterin. 40 Kb’dan daha küçük sayfalar en çok tercih edilen sitelerdir.

26. URL’de kısa çizgilerin bulunması

URL’de boşluk bulunamayacağı için, boşluk karakteri yerine kısa çizgi kullanmak en çok kullanılan yöntemdir.
1 ya da 2 kısa çizgi, anahtar kelimeleri ayırmak için idealdir.(örneğin pet-smart, pets-mart)4 ya da daha fazla kısa çizgi=KÖTÜDÜR. Spam yapılıyor gibi görünmesine yol açar. 10 kısa çizgi= Kesinlikle spamdir, sitenin değerini düşürebilir.

27. Sayfanın Tazeliği

Google Patentli √- Zamanla değişse de, daha taze olan daha iyidir. Bu bir haber sitesi, perakende satış yapan site ya da açık arttırma sitesi de olabilir. Google taze sayfalardan hoşlanır, tabi ben de alt

28. Tazelik – Değişen içerik oranı

Eski sayfaların yeni sayfalara olan oranıdır.

29. Linklerin Taze Olması
Google Patentli √- İyi ya da kötü sonuçlar doğurabilir, Çok güvenilen siteler için çok iyidir, yeni açılmış, çok güvenilmeyen siteler için iyi sonuçlar getirmez.

30. Sayfanın yenilenme sıklığı

Sık yapılan güncellemeler = sayfanın arama motorları tarafından daha sık taranması = sayfanın daha sık cache’lenmesi demektir.

31. Sayfanın Ana Teması

Sayfa kendi temasını sergileyebiliyor mu? Kendi içinde genel bir tutarlılığı var mı?

32. Anahtar kelimelerden türemiş kelimelerin kullanımı

Kazanmak, kazanç gibi.

33. Anlambilimin uygulanması

Eşanlamlı sözcüklerin kullanımı

34. Gizli anlama dayalı indeksleme

Şimdilik spekülasyondan ibaret, henüz bir kanıt yok.

35. URL Uzunluğu
URL’leri mümkün olduğu sürece kısa tutmaya çalışın.Internet Explorer maksimum 2000 karaktere izin verse de, 100 karakterden azı iyidir. Tabi daha azı daha iyidir.

Site üzerindeki Diğer faktörler

36. Sitenin büyüklüğü-Google büyük sitelerden hoşlanır.

Google milyonlarca sayfayı tarar ve yığar, ya da tamamlar. Daha büyük siteler daha iyi sitelerdir.

37. Sitenin yaşı
Google Patentli √- Daha yaşlı olan daha iyidir. Sitenin yaşı Google için altındır.

38. Sayfanın yaşına karşılık sitenin yaşı

Eski bir sitedeki yeni sayfalar daha çabuk taranma şansına sahip olurlar.

 

internetden temin ederek yayına attığımız bilgiler bunlar umarım işinize yarar..!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*