Sıcaktan bunalan vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı…

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Sıcaktan bunalan vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı…sicaktan-bunalan-vatandaslar-ne-yapacagini-sasirdi-1140920-664x354

 

VATANDAŞLAR KURU HAVUZDA SERİNLEDİ

 Yalova‘da artan hava sıcaklıkları insanları bunalttı. Serinlemek için denize gidemeyenlerin ikinci adresi ise Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan kuru havuz oldu.
Hava sıcaklıklarının yüksek seyrettiği Yalova’da vatandaşlar serinlemek için değişik yöntemler buluyor. Denize gidebilenler kendilerini serin sulara bırakırken, bu imkanı bulamayanlar ise Yalova Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturduğu fıskiyelerin yer aldığı susuz havuzda serinlemeyi tercih etti. Doğuştan engelli olan oğlu Uğur Bekar’ı denize götüremediğini, sıcaktan çok bunaldığı için kuru havuza getirdiğini söyleyen Melehat Bekar, çocuğu ile birlikte suyun altında serinledi. Öte yandan birçok vatandaş da çocuklarıyla soluğu kuru havuzda alarak serinlemeye çalışıyor.
 SÜS HAVUZUNA BALIKLAMA ATLIYORLAR

 Gaziantep’te 40 dereceyi aşan sıcaklardan bunalan çocuklar, hayatlarını hiçe sayıp süs havuzlarında serinlemeye çalıştı.
Gaziantep’te aşırı sıcaklara dayanamayan çocuklar, derinliği santimetrelerle ölçülen havuzlara kafa üstü atlayarak hayatlarını hiçe sayıyor. Bir diz boyunu geçmeyen süs havuzlarında serinlemeye çalışan çocuklar, “Arkadaşlarla buraya havuza girmeye geldik, ev çok sıcak ve çok terleniyoruz. Bizde ne yapalım, gelip burada havuza giriyoruz. Serinlemeye çalışıyoruz eğlenmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 ZONGULDAK’TA PLAJLARIN PARALI OLMASI, DEVLETE AİT ÜCRETSİZ HAVUZ BULUNMAMASI ÇOCUKLARI İLGİNÇ SERİNLEME YÖNTEMLERİNE SEVK EDİYOR

Zonguldak’ta sıcaktan bunalan çocuklar köy çeşmesinin altına girerek serinliyor. Plajların paralı olması sebebiyle denize giremediklerini ifade eden çocuklar, ilginç görüntüler oluşturdu.
Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava Zonguldak’ta da vatandaşlara zor günler yaşatıyor. Yer yer 37 dereceyi bulan hava sıcaklığı sebebiyle vatandaşlar serinlemek için farklı yöntemler deniyor. Mithatpaşa Mahallesi’nde bulunan Asri Mezarlık’taki bir çeşmede 11 ve 12 yaşındaki iki çocuk, çeşmenin yalağını suyla doldurarak serinlemeye çalıştı.

“PARAMIZ YOK, DENİZE GİDEMİYORUZ”
12 yaşındaki Hasan Akbıyık ile işitme engelli 11 yaşındaki Batuhan Açıkgöz mezarlıkta bulunan çeşmenin yalağını suyla doldurup içine girerek serinlemeye çalıştı. Hasan Akbıyık isimli 12 yaşındaki çocuk denize gidecek paramız yok. Hava çok sıcak burada yüzüyoruz. Su gayet soğuk” dedi. Zonguldak’ta çocukların faydalanabileceği ücretsiz havuz da bulunmuyor. Bir çok yatırımda ülke standartlarının gerisinde kalan Zonguldak’ta vatandaşlar belediyeden ve yetkililerden girebilecekleri havuz yapmasını istiyor. Hemen hemen tüm şehirlerde devlet ve belediye eli ile yapılan onlarca havuz bulunurken, Zonguldak’ta ise sadece özel sektörün yaptığı bir kaç havuz yer alıyor. Özel sektörün yaptığı havuzlar ise gelir seviyesi yüksek kesime hitap ediyor.

CEYLANPINAR’DA SICAK HAVA BUNALTIYOR

 Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sıcak hava nedeniyle ilçe halkı zor günler geçiriyor.
Ceylanpınar ilçesinde, aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlar zor günler geçiriyor. Gölgede hava sıcaklığının 48 derecede ölçüldüğü ilçede, vatandaşlar genellikle akşam saatlerinde dışarı çıkmayı tercih ediyor. Havanın aşırı sıcak olması nedeniyle, üzerine hortum suyunu dökerek serinlemeye çalışan mahalli sanatçı Aziz Karataş, “ Gördüğünüz gibi havalar çok sıcak. Akşam saatleri olmasına rağmen hava sıcaklığı 48 derece. Bizde hortum suyu ile serinlemeye çalışıyoruz.” diye konuştu.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.