Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » HER ŞEY DÜŞÜNCEDE BAŞLAR

HER ŞEY DÜŞÜNCEDE BAŞLAR

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

HER ŞEY DÜŞÜNCEDE BAŞLAR
Başlangıçta Tanrı cenneti ve dünyayı yarattı. Dünya şekilsiz ve boştu; ve derinliğin yüzü karanlıktı; ve Tanrı’nın ruhu suların yüzünü kapladı.

JENESIS 1:1,2

Psikojenez (düşünce+başlangıç), “her şey düşüncede başlar” demektir. Başlangıçta Düşünce, cenneti ve dünyayı yarattı. Düşünce her şeydir. Hayatı oluşturan şeyler, Düşünce’nin sürekli değişen kreasyonlarıdır. Bu sizi şaşırtıyor mu? Bir düşünün, çevrenizde gördüğünüz her şey önce bir fikirdi. Her birimiz Evrensel Zekânın birer fikri ürünüyüz. Kendimizi hayattan ayrı düşünebiliriz, fakat aslında okyanustaki bir damlanın denizin parçası olduğu kadar biz de bir Düşünce’nin parçalarıyız.

Dünya ve içerdiği her şey düşüncenin ürünüdür. Fiziki evren, Düşünce’de yer alan şeylerin can çekişen kanıtı, son parıltılarıdır. İnsanların gerçek dedikleri şey psikojenezle, yani Düşünce’nin görünmeyen dünyasında başlamış olmalı, ister hoşlanalım ister hoşlanmayalım yaşadığımız dünya zihinsel bir dünyadır.

Kullandığımız otomobil, yaşadığımız ev, oturduğumuz sandalye, önceleri bir düşünceden ibaretti. Hepsi önce Düşünce’de oluşturuldu ve Düşünce’nin yaratıcı sürecinin ürünü olarak gerçekleşti.

“Fakat,” diyorsunuz, “bedenime ne,demeli? Penceremden gördüğüm ağaca ne demeli? Onları ben düşünmedim. Onlar var olmadan önce aklımda değillerdi.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.