Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SEPETLİ VİNÇ

Sepetli vinç; insanlar için riskli bulunan bölgelerde güvenlik içinde ve rahat bir şekilde çalışılmasını sağlayan, araç üzerinde bulunabilen araçlardır. Ancak iş makinesi olarak da bulunabilirler. Sıkça kullanılan vinç çeşitlerinden biridir.

Sepetli vinçlerde taşıma kapasitesi türe göre değişiklik göstermektedir. Her vinç türü farklı miktarda yükleri kaldırabilir ve taşır. Bu nedenle seçtiğiniz sepetli vinçin taşıma kapasitesine dikkat edip sizin için en uygun olanını seçmelisiniz.

Sepetli vinç, nakliyat sektöründe çok tercih edilen araçlardır. Sepetli vinçlerin tercih edilmesindeki en önemli neden insan gücüyle yapılması ve ulaşılması zor olan yüksek yapılara ulaşılabilme de çok büyük kolaylık sağlamasıdır. İşlerin çok daha hızlı ve de kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca bu araçların kullanımı ile asansör ve merdiven kullanımına gerek kalmaz. Böylece hem iş gücünden hem de zamandan tasarruf edilmiş olur.

Sepetli vinç kullanılan bazı alanlar şunlardır; billboard ve panoların asılması, badana ve tadilatları, dış cephe boya, iç bakım ve onarımları, aydınlatma direği bakım ve kurulumları.

Sepetli vinç kullanımında sepette bazı önlemler almak gerekmektedir. Sepetli vincin sepetine iki kişiden fazla binilmemelidir. Vinç sepetine binen kişilerin emniyet kemerlerini takmaları gerekmektedir. Vinç sepetlerinin kapıları içe doğru açılmalı, dışa doğru açılmamalıdır. Tüm bu önlemler iş kazalarının önüne geçilebilmesi için oldukça önemlidir. Çünkü bu önlemler alınmadığı takdirde ciddi iş kazaları devam edecektir.

Vinç kiralama işlemleri sırasında vinç özellikleri incelenmeli ve ihtiyaca en uygun vinç türü belirlenip kiralanmalıdır. Kiralama işlemleri için iyi bir firma arıyor iseniz Vinç Pazarı sizin için en iyisidir.

Vinç Pazarı çeşitli ürün yelpazesi ile sizler için en uygun ve kaliteli ürünleri sizlere sunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.