Sepetli Vinç

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

 

Vinç, yapı işlerinde, limanlarda vb. ağır yükleri kaldırmakta kullanılan, boyutları ve kaldırma güçleri değişik olabilen, motor gücüyle ya da elektrikle vb. işleyen bir tür makinedir. Farklı çeşitlerde olmalarına rağmen işlev olarak aynı işi yaparlar.
Peki kaç çeşit vinç vardır?
1.Kule vinç: Adından da anlaşılabildiği gibi kule şeklinde olan vinçlerdir. Bu tip vinçler genellikle liman ve inşaat şantiyelerinde konteyner gibi ağır yüklerin taşınmasında kullanılır.
2.Pergel vinç: Pergel şekline benzeyen, kendi ayağı veya sağlam bir beton kolon üzerine monte edilebilen ve 360 derece dönebilen bir vinçtir. Bu tip vinçlerin dönme açıları ayarlanabilir.
3.Sepetli vinç: Sepet vinçlerde, vincin ucunda sepet şeklinde bir platform bulunur. Merdivenle erişilemeyen yerlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle itfaiyeciler ve enerji nakil hattı personellerinin en çok faydalandığı iş makineleridir.
4.Gezgin vinç: Gemi makine daireleri, elektrik santralleri gibi yerlerde kullanılan, iki tarafında ray bulunan, belirli bir alanda hareket kabiliyeti olan, özel üretim vinçlerdir.
5.Tek Ray vinç: Tek bir hat üzerinde hareket eden, belirli kapasitede yük kaldırabilen bir iş makinesidir.
Bu vinç çeşitlerinin arasından sepetli vinçler, daha güvenlidir. Sepetli olmasından dolayı olası iş kazalarının önüne geçmektedir. Birçok iş kolunda kullanılan sepetli vinçler, itfaicilerin kurtarıcısıdır.
Sepetli vinçleri ve diğer vinç çeşitlerini kiralamak mümkündür. Vinç kiralama fiyatları firmaara göre farklılık gösterebilir. Biz TT Vinç ailesi olarak bu pazardaki yerimizi koruyor ve her geçen gün gücümüze güç katıyoruz. Siz de vinç kiralama işlemleriniz için TT Vinç’i ziyaret edin.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.