Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, yılbaşı sepetleriyle ilgili karar aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, yeni yıl öncesinde satışa sunulacak ve hediye olarak gönderilecek yılbaşı sepetleri içinde alkollü içki ve tütün ürünleri bulunmayacak.

sepet de o artık olmayacak

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, yılbaşı sepetleriyle ilgili karar aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, yeni yıl öncesinde satışa sunulacak ve hediye olarak gönderilecek yılbaşı sepetleri içinde alkollü içki ve tütün ürünleri bulunmayacak.
Resmi Gazete’de bu sabah yayımlanan TAPDK kararına göre, “Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar HakkındaYönetmelik’in 19 uncu ve 20 nci maddeleri çerçevesinde, Kurumumuzdan alınmış perakende tütün mamulü ve/veya alkollü içki satış belgesine haiz perakende satış yerlerinde satışa sunulan yılbaşı sepetlerinin içerisinde tütün mamullerinin ve alkollü içkilerin yer almamasını” kararı alındı.
‘YURTTAŞ İÇİN SAĞLIKLI’
Türkiye Esnaf ve Saanatkarlar Odası Başkanı Bendevi Palandöken daha önce ruhsatı olan olmayan her işletmenini kafasına göre alkollü yılbaşı sepeti hazırladığını belirtirken şimdiki uygulamanın bunu ortadan kaldıracağını belirtti. Marketlerin alkollü yılbaşı sepeti satamamaktan dolayı ekonomik zarara da uğrayabileceğini vurgulayan Palandöken, “ Daha evvelden biz ikaz ediyorduk. Bu sepetler ruhsatla satıldığı zaman denetime tabi olur. Yılbaşı sepetini ruhsatıyla yapan insanlar ekonomik bir kayba uğrayacak. Yurttaş için ise sağlık açısından olumlu bir durum” dedi.yilbasi-sepet


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.